REKLAMA

Jakub Garbacz zagrał w Fałkowie w ramach I Festiwalu Muzyki Organowej [wideo, zdjęcia]

W niedzielę w Fałkowie koncert dał znany organista Jakub Garbacz. Występ zorganizowany został w ramach I Festiwalu Muzyki Organowej w Fałkowie. Był to drugi z trzech zaplanowanych koncertów. W naszym wideo możecie posłuchać jego fragmentów. 

REKLAMA

Koncerty organizowane są wspólnie przez Proboszcza parafii Fałków ks.Andrzeja Gawrysia oraz przez Wójta gminy Fałków Henryka Koniecznego. Są one dalszą kontynuacją odbywających się już od 2 lat tego typu koncertów. W tym roku jest ich rozszerzona forma możliwa jest ze względu na pomoc finansową gminy Fałków. W niedzielę 4 sierpnia dla fałkowskich słuchaczy zagrał Jakub Garbacz – organista Bazyliki Katedralnej w Łodzi. Za tydzień, w niedzielę 11 sierpnia do parafii Fałków zawita organista Archikatedry św. Jana Chrzciciela w Lublinie – Stanisław Maryjewski. Początek wydarzenia o godzinie 17:00. 

Jakub Garbacz – organista, producent muzyczny i realizator dźwięku. Urodził się w Kielcach, gdzie rozpoczął edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej w klasie fortepianu. Jednocześnie kontynuował naukę gry na organach. W roku 2000 ukończył z wyróżnieniem studia w klasie organów w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W 2011 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie realizacji dźwięku. Brał udział w konkursach muzyki organowej min. w Brnie, czy Wilnie. Był stypendystą Szwajcarskiej Akademii i brał udział w kursach mistrzowskich w Zurychu. Koncertował w ramach większości festiwali organowych w Polsce oraz za granicą. Obecnie współpracuje z chórami, solistami, aktualnie jest pierwszym organistą Bazyliki Katedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *