Juniorzy KSSPR awansowali do 1/8 Mistrzostw Polski [zdjęcia]

W weekend w Brodnicy odbył się finał 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów w piłkę ręczną. Z tych zawodów z awansem wrócili nasi młodzi szczypiorniści.

Piłkarze ręczni trenera Tomasza Bodasińskiego przegrali swój pierwszy mecz po wyrównanym boju z Kwidzynem.  W 56. minucie na tablicy wyników był remis po 26. Kwidzynianie zdobyli dwie bramki z rzędu i prowadzili 28:26. I już nie dali sobie wyrwać zwycięstwa.

MTS Kwidzyn – KSSPR Końskie 30:27 (15:15)

W drugim spotkaniu brodnickiego turnieju nasi juniorzy pokonali gospodarzy 35:29. Tylko raz w meczu był remis, w 4. minucie po 1. W 17. minucie konecczanie prowadzili 11:6. I już do końca spotkania kontrolowali wynik.

MKS Henri Lloyd Brodnica – KSSPR Końskie 29:35 (13:19)

W trzecim spotkaniu konecczanie pokonali zespół z Ciechanowa 41:35. Przez całe spotkanie podopieczni trenera Tomasza Bodasińskiego prowadzili. Zwycięstwo zdecydowało o awansie do następnej rundy Mistrzostw Polski. Gratulujemy!

KSSPR Końskie – UKS Nike Ciechanów 41:35 (19:16)

1. MTS Kwidzyn 3 9 89:79 3:0 – Awans
2. KSSPR Końskie 3 6 103:94 2:1 – Awans
3. UKS Nike Ciechanów 3 3 93:99 1:2
4. MKS Henri Lloyd Brodnica 3 0 86:99 0:3

Najlepszymi strzelcami w barwach KSSPR-u podczas całego turnieju zostali: Bartosz Woś z 24 trafieniami oraz Michał Pałgan z 18 bramkami.