REKLAMA

Już jutro najdzielniejsi piechurzy wezmą udział w ‚Koneckiej Setce’

W najbliższy piątek najwytrzymalsi piechurzy wystartują w XIX edycji supermaratonu „Konecka Setka”. Jak sama nazwa wskazuje, ścieżka rajdu liczy sobie 100 kilometrów, jednak jest do wyboru także skrócona, 75-kilometrowa trasa. Wydarzenie rozpocznie się w Sielpi o godzinie 19.

REKLAMA

Ze względu na przyrost zakażeń koronawirusem w naszym powiecie w ostatnim czasie dopuszczalny będzie wcześniejszy, indywidualny start by ograniczyć grupowanie się uczestników.

REKLAMA

Przygotowane są dwie pętle, po zróżnicowanej nawierzchni. Pierwsza z nich pokonywana jest w nocnych warunkach. Druga pętla, w zależności od kondycji piechurów, indywidualnie, raczej już za dnia. Łączne przebycie całej trasy szacowane jest do 27 godzin. Istnieje możliwość ukończenia marszu na dystansie 75 km.

Każdy uczestnik, który ukończył dystans 100 km otrzymuje na uroczystym zakończeniu imprezy okolicznościową, imienną statuetkę. Wszyscy uhonorowani zostają medalami i pamiątkowymi dyplomami oraz biorą udział w losowaniu upominków. Dodatkowo zarówno dłuższa, jak i krótsza trasa honorowane są do tytułu Superpiechura Świętokrzyskiego 2020.

Tegoroczna „setka” wystartuje z Sielpi i będzie prowadzić przez Sokołów, Bedlno, Trzemosznę, Modliszewice, Końskie, Gatniki i powrót do Sielpi. Tę pętlę uczestnicy pokonają dwukrotnie. Rajd zakończy się w sobotę o godzinie 22, noclegi uczestnicy zapewniają sobie indywidualnie.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Turystyki Aktywnej PTTK PASAT Końskie, które w tym roku świętuje 35-lecie istnienia.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *