REKLAMA

Już w piątek Muzyczne Jasełka w MGDK w Końskich! [wideo, zdjęcia]

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza na Muzyczne Jasełka „Gloria, gloria. Chwała Pana się objawi”, które odbędą się już w piątek o godzinie 17 w „Egipcjance”. Organizatorzy zapowiadają, że nie będą to tradycyjne jasełka. Wielką rolę odgrywać będzie muzyka na żywo, dużo śpiewu oraz choreografia taneczna.

REKLAMA

„Jesteśmy w trakcie ostatnich przygotowań do muzycznych jasełek. Takie jasełka będą po raz pierwszy w naszym Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich. Jest to muzyka połączona z dialogiem. Dialogu nie będzie zbyt dużo, natomiast więcej skupiłam się nad opowieścią muzyczną. Ciekawostką będzie choreografia do niektórych piosenek, niektórych utworów. Oczywiście będzie Maryja, będzie Józef, będą trzej królowie, którzy składają pokłon, będą pastuszkowie, którzy będą się budzili w nocy, bo świeci gwiazda. Będzie bardzo ciekawie, muzycznie, interesująco. Będzie też choreografia sceniczna, a ponadto będą też stroje adekwatne do tego wydarzenia” – opowiadała nam Anna Wiaderna, scenarzystka i reżyserka spektaklu.

Warto zaznaczyć, że nie będą to jasełka, jakie mogliśmy zobaczyć gdziekolwiek do tej pory. –„Wszyscy myślą, że będą to tradycyjne jasełka, a otóż jest to troszeczkę mylne. Chciałam zaproponować tutaj zupełnie inną wersję. Nie będą to tradycyjne jasełka. Będzie coś innego, ciekawszego, interesującego” – mówiła nam Anna Wiaderna.

REKLAMA

Aranżację muzyczną przygotowuje Roman Cieślak grający na gitarze. Oprócz tego na basie zagra Marek Wąsik, na pianinie – Piotr Zaborowski, a na perkusji – Zbigniew Werens.

W jasełkach wystąpi grupa artystyczna działająca przy Domu Kultury składająca się z dzieci ze szkół podstawowych, młodzieży licealnej a także słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nowością tego bożonarodzeniowego widowiska będzie choreografia taneczna towarzysząca wielu utworom.

W główną rolę Maryi wcieli się Alicja Woldańska, Józefa – Filip Cieślik, archanioła Gabriela – Kamil Cholewa. Ponadto wystąpią: narrator wprowadzający w wydarzenia z tamtego okresu – Mateusz Kupis, Elżbieta – Julia Wąsik, trzej królowie: Henryk Kosierkiewicz, Paweł Najmrodzki i Marian Paras, pastuszkowie: Kuba Zbróg, Bartek Sota, Piotr Strzemecki, Karol Wiaderny i Paweł Dajer. Na scenie zobaczymy też mieszkańców Betlejem i anioły. Muzyczne jasełka uświetnią wokalnie Dominika Wróbel, Daniel Feliński oraz młodzi artyści ze Studia Piosenki Domu Kultury.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Każdy może przyjść i obejrzeć spektakl w wykonaniu młodych, utalentowanych ludzi działających przy MGDK Końskie. –„Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców miasta i gminy Końskie w piątek 17 stycznia na godzinę 17 do domu kultury w Końskich” – na jasełka zaprasza Anna Wiaderna.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia montażu artystycznego będącego zapowiedzią tego, co możecie zobaczyć na jasełkach.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *