REKLAMA

Już w sobotę wielki spektakl w Lipie. Tym razem komedia! [wideo]

Od miesięcy trwają próby przed premierą spektaklu 'Igraszki z Diabłem’. Już w sobotę będziemy mogli zobaczyć to widowisko. Zaprasza 'Teatr pod Lipami’ i reżyser ksiądz Tomasz Waśkiewicz. Tym razem zobaczymy doskonale napisaną przez czeskiego autora Jana Drdę komedię. 

REKLAMA

„Myślę, że obróci się to w dużo radości, to będzie takie spotkanie teatralne, które przyniesie nam trochę oderwania się od codzienności i pokaże, że nawet w piekle rządzą pewne układy i zasady. Chcemy przedstawić komedię 'Igraszki z Diabłem’ by też trochę oderwać zarówno naszych bliskich, jak i zgromadzonych od rzeczywistości. Pokażemy też mechanizmy, które działają w nas samych w sposób trochę humorystyczny. Nawet do tego stopnia, że kobiety które pragną iść za mąż pójdą do piekła. Tam zaś dzieją się rzeczy niezwykłe… ale zanim one trafią do piekła to spotkają różne osoby, które pokazują na dzisiejsze czasy jak można unikać problemów… albo jeszcze bardziej wdepnąć w te problemy naszej codzienności” – mówi nam ksiądz Tomasz Waśkiewicz, reżyser spektaklu i twórca 'Teatru pod Lipami’.

’Teatr pod Lipami’ funkcjonuje od kilku lat. Na poprzednie premiery spektakli takich jak „Mały Książę” i „Gość oczekiwany” do Lipy w gminie Ruda Maleniecka przybywało mnóstwo osób, a aktorzy po zakończonej pracy byli żegnani gromkimi owacjami. Można się spodziewać, że i w sobotę będzie podobnie. Reżyser widowiska ksiądz Tomasz Waśkiewicz przyznaje, że tym razem nie musiał wiele zmieniać w scenariuszu, ponieważ komedia Jana Drdy broni się w oryginale –„To jest tak świetny scenariusz tej komedii, że praktycznie nie dodawałem swojej inwencji. To bardzo znana komedia, choćby ze spektaklu telewizyjnego. Myślę, że wiele osób widziało to przedstawienie. To naprawdę żywa komedia, która przez scenariusz i świetną scenografię daje dużo zabawy, ale i dużo do myślenia” – opowiada ksiądz Waśkiewicz.

REKLAMA

W 'Teatr pod Lipami’ zaangażowanych jest kilkanaście młodych osób z gminy Ruda Maleniecka. Udział w przedstawieniu to dla nich doskonalenia warsztatu, ale przede wszystkim integracja i doskonała zabawa. Najmłodszym aktorem jest kilkuletnia Małgosia, najstarszym jej tata. Scenografię do sztuki przez wiele tygodni przygotowywali pani Mirosława Wilczyńska i pan Tadeusz Basiak i ma ona robić wielkie wrażenie.

Premierę sztuki 'Igraszki z diabłem’ swoimi honorowymi patronatami objęli: wójt gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca oraz radomski biskup pomocniczy Piotr Turzyński. Spektakl w Lipie rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 19:00. Jak zapewnia ksiądz Waśkiewicz – pogoda na ten wieczór jest już załatwiona u tego najwyższego.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *