REKLAMA

Karambol na DK74 w okolicach Jacentowa! [zdjęcia]

Około godziny 13:00 na drodze krajowej 74 w okolicach miejscowości Jacentów w gminie Radoszyce doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kilku pojazdów. Cztery osoby trafiły do szpitala! Obecnie droga jest całkowicie nieprzejezdna. 

REKLAMA

REKLAMA

Pierwsze informacje o zdarzeniu przekazali strażacy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach:

„O godz. 13:22 na drodze S74 w Jacentowie, pow. konecki miała miejsce kolizja 5 pojazdów. W zdarzeniu brało udział 8 osób (2 osoby poszkodowane badane przez ZRM). Droga jest całkowicie zablokowana w obydwu kierunkach. Na miejscu działają 4 zastępy straży pożarnej, Policja i ZRM” – czytamy w przekazanym komunikacie.

Bardziej szczegółowo o zdarzeniu informuje sierżant sztabowy Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich:

„Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że dziś około godz. 13:20 w miejscowości Jacentów na drodze krajowej nr 74 trzeźwy 28-letni kierujący pojazdem ciężarowym marki Mercedes jadąc w kierunku Łodzi, na łuku drogi chcąc uniknąć zderzenia z poprzedzającymi pojazdami stracił panowanie nad pojazdem, gwałtownie zahamował, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym marki Scania, którym kierował trzeźwy 44-latek. Następnie Mercedes uderzył w pojazd marki VW Multivan, którym kierował trzeźwy lat 40-latek oraz w pojazd marki VW, którym kierował trzeźwy 49-latek. W wyniku siły uderzenia, VW Multivan uderzył w pojazd marki Iveco , którym kierował trzeźwy 62-latek, zaś Iveco uderzyło w kolejny pojazd marki VW LT, którym kierował trzeźwy 47-latek. W wyniku zdarzenia 37-letnia pasażerka VW Multivana ze swoimi dziećmi wieku 13 i 15 lat oraz kierujący pojazdem marki Iveco w stanie niezagrażającym życiu zostali zabrani do szpitala.” – mówi Przygodzka.

Po zdarzeniu wyznaczono objazdy – pojazdy jadące od Kielc w kierunku Łodzi w miejscowości Wiosna na krzyżówkach radoszyckich kierowane są na Końskie. Natomiast te jadące z Łodzi do Kielc kierowane są przez Końskie w kierunku Radoszyc.

 

Zdjęcia (Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach):

REKLAMA

One thought on “Karambol na DK74 w okolicach Jacentowa! [zdjęcia]

  1. zzz pisze:

    stracił panowanie nad pojazdem bo, rozmawiał przez telefon , jechał za szybko ,brak kwalifikacji,tylko czy policja na to wpadnie ,czy skończy się mandatem ,bo o kase przecież chodzi

Dodaj komentarz