REKLAMA

Karatecy z gminy Stąporków wrócili z medalami z Giżycka [zdjęcia]

Pięć medali i tytuł najlepszego hartem ducha zawodnika przywieźli z dalekiego Giżycka zawodnicy z Gminy Stąporków, trenujący w Skarżyskim Klubie Sportów Walki. W sobotę, 27 lutego odbył się tam VIII Ogólnopolski Turniej Karate o Puchar Wielkich Jezior Mazurskich.

REKLAMA

W turnieju tym wzięło udział ok 250 zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski. Zawody odbywały się w pełnym reżimie sanitarnym, albowiem w województwie warmińsko-mazurskim przywrócony został pełny lockdown.

REKLAMA

W turnieju nie mogło zabraknąć reprezentacji SKSW „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team. „Do Giżycka pojechało 15 zawodników, którzy zdobyli 14 medali” – powiedział sensei Zbigniew Zaborski.

Z sekcji karate w Niekłaniu wystartowało pięcioro zawodników, gdzie każdy wywalczył medal. Ponadto Tymon Jedynak, zdobył tytuł najlepszego hartem ducha zawodnika. Drużynowo SKSW został sklasyfikowany na 4 miejscu.

Medale w poszczególnych kategoriach wagowych zdobyli:

Złote medale:
Aleksandra Domagała
Tymon Jedynak

Srebrne medale:
Jagoda Jedynak
Szymon Zych

Brązowy medal:
Julia Domagała

„Dziękujemy Pani Burmistrz Gminy Stąporków Dorocie Łukomskiej za finansowe wsparcie tego wyjazdu. Nie zawiedliśmy myślę nikogo. Osobiście dziękuję także rodzicom, opiekunom za pomoc i wsparcie, a zawodnikom za cudowną postawę na macie. Jestem z Was dumny” – powiedział sensei Zbigniew Zaborski.

„Wkrótce wyjeżdżamy do Przemyśla na kolejny mocny turniej karate, a za dwa tygodnie na Mistrzostwa Polski do Bukowna koło Olkusza. Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia karate do PSP w Niekłaniu Wielkim we wtorki i czwartki o godzinie 17, które po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa znów odbywać się będą w tym miejscu” – zaznacza trener.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *