REKLAMA

’Kauflandzkie rondo’ z nowym oznakowaniem [zdjęcia, wideo]

Skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego, Mostowej, Lipowej oraz Armii Krajowej w Końskich potocznie zwane „rondem kauflandzkim” doczekało się nowego oznakowania, które kilka tygodni temu zapowiadano podczas sesji Rady Powiatu Koneckiego. Przy wjazdach na skrzyżowanie pojawiły się seledynowe, ostrzegawcze tablice. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że zainstalowanie nowego oznakowania to pokłosie wielu kolizji i wypadków w tym miejscu. O to by coś zrobić ze skrzyżowanie prosiło wielu radnych. Na ostatniej sesji przekazano decyzję dotyczącą instalacji tablic informacyjnych:

„Na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej, Warszawskiej, Lipowej i Mostowej zostaną ustawione cztery znaki o treści ‚Uwaga Ustąp Pierwszeństwa’Będą to znaki na tle jaskrawoseledynowym by kierowcy jadący z daleka widzieli, że należy się zatrzymać. Wczoraj zostało wysłane zlecenie do firmy, która ma wykonać te znaki. Firma ma termin do 21 dni. Kiedy tylko je otrzymamy będą niezwłocznie zamontowane na wskazanym skrzyżowaniu” – tłumaczyła Bożena Dąbrowska, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Końskich.

REKLAMA

Wicestarosta Wiesław Skowron dodawał, że znaki będą specjalnymi instalacjami, których nie obejmuje kodeks ruchu – będą to duże tablice, opisane też hasłem „Zachowaj szczególną ostrożność” – „Będziemy przez około 3 miesiące obserwować czy tablice te wyeliminują dużą ilość zdarzeń. Po tych trzech miesiącach przekonamy się czy potrzeba czegoś innego czy pozostaniemy przy tym rozwiązaniu”. 

Skrzyżowanie ma być w najbliższym czasie pod baczną obserwacją także policji. Jeżeli nowe znaki nie przyniosą żadnych rezultatów, a w miejscu tym wciąż będzie dochodzić do zdarzeń drogowych to niewykluczone, że zarządca jezdni podejmie kolejne kroki w celu poprawy bezpieczeństwa na tak zwanym „rondzie kauflandzkim”.

Zdjęcia:

REKLAMA

7 thoughts on “’Kauflandzkie rondo’ z nowym oznakowaniem [zdjęcia, wideo]

 1. Mariusz pisze:

  Ooo Matko Boska…
  Przecież postawione zostały te same znaki tylko większe. To stanowczo poprawi bezpieczeństwo „ ronda kauflandzkiego”

 2. Joisse pisze:

  U…

 3. Dudu pisze:

  Plebs pisowski i tak nie zrozumie…

 4. Obserwtor pisze:

  A dlaczego nie chcą tam zrobić skrzyżowania z ruchem okrężnym. To jak dowodzi praktyka jest jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań. Na takich skrzyżowaniach w Końskich kolizji jest znacznie mniej.

 5. aaa pisze:

  jeszcze więcej to może pojawi się to skrzyżowanie w absurdach drogowych BRAWO RADNI trzeba sobie włączyć myślenie

 6. United pisze:

  dobrze byłoby dla niektórych aby zbliżając się do skrzyżowania dostali sms – ustąp pierwszeństwa…

 7. Joisse pisze:

  morze nienawiści

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *