REKLAMA

Kevin Castillo. Przedstawiamy Kolumbijczyka występującego w Neptunie Końskie [wideo]

Przed sezonem 2021/2022 Neptun Końskie przeprowadził szereg zmian kadrowych. Jednym ze wzmocnień, na jakie zdecydowali się żółto-niebiescy było pozyskanie 20-letniego Kevina Castillo. Zawodnik grający na pozycji pomocnika do Polski przyjechał z Kolumbii, zdobył już doświadczenie w rozgrywkach w naszym kraju i teraz chce grać dla Neptuna.

REKLAMA

„Pochodzę z Kolumbii i przebywam w Polsce od dwóch lat. Przyjechałem tu z nadzieją i z marzeniem, że będę mógł tu zostać i grać w piłkę nożną. Dzięki Bogu dostałem taką możliwość. Przyjechałem do Polski z czterema kolegami, którzy niestety nie mogli tu być. Mi było dane, że mogłem kontynuować pracę i dlatego teraz jestem tutaj. Chcę dalej ciężko pracować, aby zdobywać kolejne, piłkarskie osiągnięcia” – opowiada nam Kevin Castillo.

Kevin obecnie mieszka w Końskich i skupia się na grze w piłkę nożną. To właśnie zamiłowanie do sportu przyciągnęło go do Polski, a przez te dwa lata jego pobytu zdążył już zdobyć doświadczenie w rozgrywkach na polskich boiskach – od A Klasy do IV ligi.

REKLAMA

„Przyjechałem do Polski dzięki angielskiej akademii Palmiry, do jednego z klubów na testy. Była to drużyna z IV ligi i niestety nie udało się nam dołączyć do tego klubu, ale drużyna z A Klasy – Naprzód Syrynia, się nami zainteresowała. Tam rozpocząłem karierę sportową w Polsce. Grałem tam pół sezonu, ale ze względu na ograniczenia covidowe nie mogliśmy dokończyć rozgrywek. Potem trafiłem do Sokoła Wielkiej Lipy, czyli czwartoligowej drużyny z okolic Wrocławia, gdzie grałem przez pół sezonu. Potem zasiliłem skład Górnika Mysłowice – drużyny z klasy okręgowej, a teraz będę grał w Neptunie Końskie. Chcę wzmocnić ten klub” – mówi nam Kolumbijczyk.

Zawodnik płynnie mówi po hiszpańsku, posługuje się także językiem angielskim. Nie mówi po Polsku, zna jednak zwroty potrzebne do komunikowania się na boisku. Teraz chce jak najlepiej zaprezentować się i wspomóc Neptuna Końskie w sezonie 2021/2022.

„Przyjechałem tutaj, bo myślę, że to bardzo ciekawa drużyna. Mój menedżer sportowy mówił mi, że w tym regionie jest czwartoligowy klub, który potrzebuje zawodnika z dobrą techniką i umiejętnościami na boisku. Przyjechałem, aby początkowo zostać zauważonym na treningach, a teraz chcę wspomóc drużynę podczas sezonu” – przyznaje Kevin.

Jak dotąd Kolumbijczyk na boisku podczas rozgrywek Neptuna w IV lidze zaprezentował się trzykrotnie. Kevin w ciągu dwóch meczów spędził na boisku już wiele minut, a podczas spotkania z GKS-em Nowiny dało się zauważyć, że także kibicom podoba się jego gra – schodząc z boiska został przez nich nagrodzony owacjami.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *