REKLAMA

Kiedy kino w Końskich? [wideo, zdjęcia]

Centrum Kultury w Końskich przy ulicy Partyzantów nabiera kształtów. Kończą się bardzo opóźnione prace nad tym obiektem, a my postanowiliśmy zapytać o obiecywane kino. Póki co sala, w której ma się ono mieścić jest w stanie surowym. To jednak zdaniem włodarzy Końskich ma się szybko zmienić. 

REKLAMA

Przetarg na zaprojektowanie i wyposażenie kina jest już za gminą Końskie. Obecnie trwają prace koncepcyjne –„Kończą się prace nad projektem technicznym technologii kina. Potem czeka nas etap wykonawczy, choć zakres inwestycji to przede wszystkim zakupy i montaż, więc wszyscy, którzy się na tym znają twierdzą, że w ciągu miesiąca dobry wykonawca jest w stanie przygotować przestrzeń dla potrzeb kina” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

 

Kino ulokowane będzie w sali gimnastycznej dawnego gimnazjum. Obecnie pomieszczenie to jest w stanie surowym i zupełnie nie przypomina sali widowiskowej, czy kinowej. Docelowo ma się tam znaleźć około 100 wygodnych foteli, scena, ekran i profesjonalne nagłośnienie. Scena wyniesiona będzie ponad poziom podłogi. Fotele zaś ulokowane zostaną w rzędach wynoszonych stopniowo w górę pomieszczenia. Sala ma być jednak nie tylko kinem –„Dawna sala gimnastyczna owszem zyska całą technologię kina i pod tym kątem jest projektowana. Natomiast posiada scenę z zapleczem i będzie wykorzystywana również jako sala koncertowa, widowiskowa, a więc taka, która ma charakter uniwersalny. Przewidujemy, że będzie ona wykorzystywana nie tylko przez Dom Kultury, ale również przesz Szkołę Muzyczną” – tłumaczy Obratański.

Kiedy możemy spodziewać się uruchomienia kina? Sama sala powinna powstać jeszcze w to lato lub na początku jesieni. Za repertuar jednostki ma odpowiadać Miejsko-Gminny Dom Kultury i to od tej placówki będzie zależał termin i sposób uruchomienia nowego, koneckiego kina.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *