REKLAMA

Kolejne szkoły włączają się do zbiórek karmy i pieniędzy dla zwierząt [wideo, zdjęcia]

Niskie temperatury i śnieg są utrudnieniem nie tylko dla ludzi. Nasi czworonożni przyjaciele również nie lubią takiej pogody. A jeśli nie mają swojego domu to może to być dla nich nawet śmiertelne niebezpieczeństwo. Na szczęście w naszym powiecie są jeszcze osoby, które chcą pomagać zwierzakom. 

REKLAMA

Lokalny Inspektorat Fundacji Mondo Cane cały czas organizuje kolejne akcje mające na celu pomoc dla czworonogów. Ostatnio rozliczono zbiórkę karmy w Zespole Szkół w Stąporkowie. – „To już nie jest nasza pierwsza akcja, kiedy pomagamy zwierzętom podczas zimy. W ubiegłym roku sami zorganizowaliśmy taką akcję, a zebrane produkty przekazaliśmy rodzinom, które adoptowały zwierzaki.” – opowiada Agnieszka Wojcierowska – nauczyciel i opiekun Szkolnego Klubu Ekologicznego.

Stowarzyszenie wsparli uczniowie wszystkich klas ze szkoły podstawowej oraz z gimnazjum. –„Były zbiórki pieniężne, kto chciał mógł wrzucać pieniążki do puszki albo mógł przynieść karmę. Uczniowie chodzili po klasach z puszkami, albo też karmę przynosili dla zwierząt – kotów lub psów.” – tłumaczyli nam Klaudia Telecka, Przewodnicząca Samorządu Szkolnego w Publicznym Gimnazjum w Stąporkowie i Kacper Kurcbart z samorządu szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Stąporkowie.

REKLAMA

Tak jak wspomniała młodzież tym razem zbierano nie tylko pożywienie dla czworonogów, ale i pieniądze. Te są niezbędne by np. przejmowanym bezdomnym psom zapewnić niezbędną pomoc. –  „Nie jest to jedyna zbiórka. Po raz drugi przeprowadzamy zbiórkę karmy. Natomiast pierwszy raz przeprowadzamy zbiórkę pieniężną do puszek. Jest dużo zwierząt, które potrzebują opieki weterynaryjnej, więc postanowiłyśmy zarejestrować naszą zbiórkę pieniężną i jest to pierwsza w ten sposób prowadzona zbiróka.” – opowiada Ilona Brzozowicz – Dzitkowska, szefowa Inspektoratu Mondo Cane w Końskich.

Zbiórka karmy w Zespole Szkół w Stąporkowie 05

Pierwsza, ale na pewno nie ostatnia. Już teraz wiemy o zbiórkach, które są przeprowadzane w innych szkołach naszego powiatu. O ich efektach z pewnością Państwa poinformujemy. Zachęcamy wszystkich do pomagania zwierzętom. A jak pomóc? O szczegółach chętnie poinformują Was Panie z Fundacji Mondo Cane – kliknij  TUTAJ by przejść do ich strony.

 Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *