REKLAMA

Koncert charytatywny dla Sebastiana Makowskiego już w marcu!

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich wraz ze Stowarzyszeniem „Uniwersytet Trzeciego Wieku – Aktywni” w Końskich organizują koncert dla chorego Sebastiana Makowskiego, który marzy o „Domu bez barier”. To projekt, który pomoże mu godnie, samodzielnie żyć. Mężczyzna porusza się na wózku inwalidzkim i mieszkanie w bloku na drugim piętrze jest z dnia na dzień coraz bardziej uciążliwe nie tylko dla niego, ale także dla jego mamy. Całą historię Sebastiana znajdziecie TUTAJ. Podczas koncertu w niedzielę 15 marca nie tylko zaśpiewają lokalni artyści, ale odbędą się także charytatywne licytacje. Zysk z wydarzenia zostanie przeznaczony Sebastianowi, by pomóc mu w spełnieniu jego marzeń – budowie domu przyjaznego dla osoby na wózku, bez barier architektonicznych. By pomóc mężczyźnie aktywna jest także zrzutka internetowa, którą znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

„Mama Sebastiana była studentką UTW, poza tym to jest konecczanin i chciałyśmy się włączyć w tą akcję jak wiele innych organizacji. Wyszliśmy więc z propozycją do dyrektora MGDK w Końskich o wspólne zorganizowanie takiego wydarzenia” – opowiadała nam wiceprezes UTW Teresa Dunajska.

REKLAMA

Lista artystów, którzy zaśpiewają na wydarzeniu ciągle jest w przygotowaniu. Wiemy jednak, że na pewno pojawi się Bożena Zielińska – regionalna artystka z Radoszyc. Zagra i zaśpiewa także uwielbiany wokalista Marek Werens. Organizatorzy zapowiadają, że podczas koncertu odbędą się także licytacje oraz atrakcje kulinarne. Szczegółowe informacje już wkrótce w naszym portalu w materiale wideo.

Młody mężczyzna mając cztery lata brał udział w wypadku komunikacyjnym. Pijany kierowca uderzył w niego oraz jego ojca. Tata Sebastiana nie przeżył wypadku, chłopiec walczył o życie i niestety nie odzyskał pełnej sprawności. Teraz jest uwięziony w mieszkaniu na drugim piętrze bloku. Robi wszystko by móc choć w małym zakresie korzystać z wolności. Stworzył więc projekt – Dom bez barier i zbiera fundusze na budowę domu, który nie będzie ograniczał jego funkcjonowania.

Młody, niepełnosprawny mężczyzna zakupił już działkę z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży mieszkania, które otrzymał w spadku po babci. Obecnie na działce wykonano już prace ziemne i przygotowano fundamenty pod budowę domu. Potrzeba mu jednak pieniędzy oraz materiałów budowlanych na kontynuację budowy. To marzenie to tak naprawdę nie budowa domu, a godne życie. Jednak jedyną szansą na nie jest stworzenie otoczenia, które będzie w pełni dostosowane do skomplikowanej niepełnosprawności mężczyzny. Młody konecczanin ma niedowład czterokończynowy spastyczny. To choroba przy której jakakolwiek bariera staje się nie do przeskoczenia.

Dla Sebastiana utworzyło się także lokalne stowarzyszenie „Razem dla Seby”, w ramach którego wolontariusze zbierają pieniądze na budowę „Domu bez barier” oraz organizują wydarzenia mające pomóc zbiórce. Do wielu akcji dołączają się także inne, regionalne środowiska, np. raperzy, którzy dla mężczyzny zorganizowali już dwie edycje „Rap lokalu”.

„Zapraszamy na koncert, który odbędzie się w sali koncertowej MGDK w Końskich w niedzielę 15 marca o godzinie 17. Szczegółowe informacje przedstawimy w najbliższych dniach” – mówił Piotr Salata.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *