REKLAMA

Koncert The Duffs w Końskich [wideo, zdjęcia]

Jakiś czas temu w Kredens Music Club w Końskich  zorganizowano koncert rozwijającego się bandu, który w składzie ma dwóch konecczan. Mowa o The Duffs. Zapraszamy do obejrzenia obszernych fragmentów z tego wydarzenia. 

REKLAMA

Zespół The Duffs to młode, krakowskie trio, które tworzy muzykę w klimacie rocka, alternatywy, new proga, z przebijającym się w wokalu grungem.

Grupa rozpoczęła swoją działalność z początkiem 2013 roku. Duffsi to zwycięzcy wydarzenia pod nazwą Projekt Odkrywka, organizowanego przez Dworek Białoprądnicki w Krakowie w celu promowania nowych i zdolnych zespołów. Konsekwencją wygranej było nagranie (2014 r.) własnego demo w Studio Nagrań Dworek Białoprądnicki. Do sukcesów grupy należy także występ podczas finałowego koncertu WOŚP w Cieszynie, support legendy polskiego punk rocka – zespołu Pidżama Porno w Krynicy Zdrój, koncert z grupą Lao Che, jak i występ podczas Juwenaliów Krakowskich 2015 obok takich zespołów jak COMA, Organek, Bednarek, czy Enej. Muzyczne trio można było również zobaczyć i usłyszeć w licznych miastach Polski m.in w Warszawie (Klub Harenda), Krakowie (Klub Gwarek, Zaścianek, Alchemia, Piękny Pies, The Stage), Cieszynie, czy Wrocławiu. Aktualnie Duffsi wydali swoją debiutancką płytę, która jest efektem dotychczasowej pracy zespołu, a także zakończonej sukcesem akcji na portalu wspieram.to. Grupa szykuje się na trasę koncertową promującą wydanie krążka. Płyta objęta patronatem Krakowskiej Sceny Muzycznej, Portal Muzykoholicy oraz Fabryka Zespołów. W 2016 roku do składu dołączył perkusista Mateusz Kowalczyk.

REKLAMA

Szef redakcji muzycznej Radia Kraków, Piotr Metz w finale konkursu Megafon, o zespole powiedział: „Do następnej tury przechodzą The Duffs – za pielęgnowanie gitarowego rocka i znalezienie w Krakowie odrobiny wolnego miasta Seattle”

Skład zespołu:

Marek Mrozowski – wokal, gitara

Jakub Niewęgłowski – gitara basowa

Mateusz Kowalczyk – perkusja

Tekst: The Duffs.

The Duffs w Kredensie 1

2016-05-09_131435

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *