REKLAMA

Kończą się prace remontowe w Zachodnim Skrzydle Pałacowym [wideo, zdjęcia]

Od roku trwa remont Zachodniego Skrzydła Pałacowego w Parku Miejskim w Końskich. Roboty wykonuje PBO Śląsk sp.z o.o. oraz DOTO Polska sp. z o.o., a warte są one przeszło 11 milionów 320 tysięcy złotych. Zadanie jest współfinansowane ze środków województwa świętokrzyskiego. Prace w tym miejscu zmierzają ku końcowi i niewykluczone, że przed końcem wakacji ta część pałacu zostanie ponownie oddana do użytku. 

REKLAMA

„W tej chwili najbardziej zaawansowane są prace w skrzydle zachodnim, w części bibliotecznej. Tam już trwają prace wykończeniowe – malowanie. Wciąż mamy nadzieję, że te niemal dwa miesiące, które pozostały do zakończenia terminu wystarczą wykonawcy na te prace” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Przypomnijmy, że roboty rozpoczęły się w ubiegłe wakacje, a zachodnie skrzydło przechodziło przez ten rok kompletną przemianę. Zmieniono elewację, stolarkę okienną, wszystkie sieci stworzono na nowo. Obecnie wykańczane jest wnętrze budynku, w którym na co dzień mieścić się będą się między innymi: Biblioteka Publiczna, sala ślubów, czy Urząd Stanu Cywilnego. Dla gminy to ważna inwestycja, o olbrzymiej wartości –„Można powiedzieć, że obejmuje całościowy remont z uwzględnieniem parametrów termicznych” – dodaje Obratański.

REKLAMA

Pracownicy wykonawcy powoli zaczynają się także zajmować skrzydłem wschodnim. Tam do wyremontowania jest kilka pomieszczeń w jego południowej części, w tym między innymi sala konferencyjna. To oznacza, że na czas robót choćby sesje Rady Miejskiej w Końskich będą musiały odbywać się w innym budynku. Do tego celu wytypowano Dom Kultury przy ulicy Mieszka I-go.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *