REKLAMA

Koneccy Aktywni Seniorzy walczyli w Brawlerze [wideo, zdjęcia]

W środę konecka policja zorganizowała działania profilaktyczne pod nazwą „Aktywny Senior”. Wspólnie z seniorami, policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Końskich udały się do jednego z klubów sportowych w mieście, aby przekazać uczestnikom informacje o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, w szczególności z elementów samoobrony.

REKLAMA

W ostatnią środę podkom. Sylwia Sobczyńska oraz sierż. Marta Przygodzka z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, wspólnie z Marcinem Kijem, który jest właścicielem popularnego klubu sportowego w Końskich Brawler Fight Club zorganizowały spotkanie profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa i samoobrony. Celem podjętych działań było zaktywizowanie osób starszych oraz pokazanie im, jak radzić sobie w przypadku bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.

– „Coraz częściej spotykamy się z oszustwami na tak zwanych akwizytorów, jak również domokrążców. Chcemy uświadomić seniorów, jak zachować się w sytuacji zagrożenia” – opowiadała nam sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

W akcji uczestniczyło kilkunastu seniorów, głównie były to kobiety. Atmosfera podczas ćwiczeń fizycznych była bardzo pozytywna, ale uczestnicy wiedzieli, jak ważna jest wiedza, którą podczas tego dnia nabyli. To nie jest pierwsze działanie policji skierowane do tej grupy wiekowej. Takie akcje mają duże znaczenie społeczne i na pewno jeszcze nie raz o podobnych usłyszymy.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz