REKLAMA

W sobotę KSSPR rozpocznie sezon. W klubie spore zmiany

KSSPR Końskie zakończyło ubiegły sezon w I Lidze Piłki Ręcznej Mężczyzn na dobrym czwartym miejscu w grupie C. Za chwilę startują kolejne rozgrywki przed którymi doszło do sporych zmian – zarówno w lidze, jak i w klubie. U nas wszystko co powinniście wiedzieć przed sobotnią inauguracją rozgrywek. 

REKLAMA

Pierwsze spotkanie w nowej lidze „Konie” zagrają już w sobotę. O godzinie 18:00 podejmą w hali przy ulicy Stoińskiego AZS UW Warszawa. Łącznie w grupie C KSSPR powalczy z jedenastoma rywalami: Azoty II Puławy, AZS AWF Biała Podlaska, AZS UJK Kielce, AZS UW Warszawa, KPR Legionowo, KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski, MKS Padwa Zamość, MTS Chrzanów, Orlen Wisła II Płock, SRS Czuwaj Przemyśl i NLO SMS ZPRP Kielce. Przy czym ta ostatnia drużyna gra w rozgrywkach na zasadach „szkoleniowych” – może urywać punkty rywalom, ale na pewno ani nie awansuje, ani nie spadnie z ligi.

REKLAMA

Przypomnijmy, że za każdą wygraną kluby otrzymują po 3 punkty, wygrana po karnych to 2 punkty, porażka – 0 punktów. W lidze jest trzech beniaminków: UJK Kielce, SMS Kielce i Azoty II.

Z klubu odeszli: bramkarz Patryk Wnuk (obecnie Patryk Jędrzejwski – przyjął nazwisko żony, przeszedł do MKS Wieluń), Daniel Goliszewski i Piotr Gasin (UJK Kielce) oraz Kacper Rożnowski (SMS Kielce).

KSSPR wzmocnili: Łukasz Telka (ostatnio KSZO, w przeszłości też KSSPR), Adrian Gruszczyński (ostatnio Uniwerstytet Radom). Po kontuzjach powrócili: Artur Rurarz i Kamil Buchcic. Do kadry dołączono młodych zawodników: Rafała Śledzia, Wiktora Witkowskiego, Pawła Napierałę i Antoni Zając.

Trenerem zespołu jest Robert Napierała.

Kadra KSSPR Końskie 2019/2020

Bramkarze: Kamil Buchcic, Daniel Szot, Wiktor Witkowski.

Rozgrywający: Adrian Gruszczyński, Adam Janus, Tomasz Napierała, Artur Rurarz, Bartosz Sękowski, Wiktor Sękowski, Bartosz Smyk, Rafał Śledź, Łukasz Telka, Paweł Wolski, Bartosz Woś.

Lewoskrzydłowi: Przemysław Matyjasik, Paweł Napierała.

Prawoskrzydłowi: Dawid Maleszak, Kacper Woźniak.

Obrotowi: Karol Fidor, Ernest Pilarski, Krzysztof Słonicki, Antoni Zając.

Trener: Robert Napierała.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *