REKLAMA

MJM zaprasza na wycieczkę. Zniżki dla odbiorców tkn24!

Są ostatnie wolne miejsca na dwudniową wycieczkę z Agencją Artystyczną MJM „Arystokracja Polskich Miast. Kozłówka – Lublin – Sandomierz”. Na hasło tkn24 otrzymają Państwo od organizatora 10% zniżki. Termin wycieczki to weekend 28-29 września, wyjazd organizowany jest z Końskich. Dobra zabawa i niezapomniane wrażenia gwarantowane! Poniżej znajdziecie szczegóły dotyczące tego wyjazdu. Rezerwacje i kontakt z organizatorem: 669 636 293.

REKLAMA

Wycieczka 2 dniowa „Arystokracja Polskich Miast” na trasie: Kozłówka -Lublin-Sandomierz w terminie 28-29 WRZESIEŃ 2019 (sobota-niedziela). Trasa: MUZEUM ZAMOYSKICH /GALERIA SZTUKI SOCREALIZMU- LUBLIN Z PODZIEMNĄ TRASĄ TURYSTYCZNĄ -KRÓLEWSKIE MIASTO SANDOMIERZ Z MUZEUM „ŚWIAT OJCA MATEUSZA”
Szczegółowy program:

REKLAMA

1 DZIEŃ 28.09.19- Zbiórka w Końskich przy ul. Granata (Przystanek) o godz. 7.00. Spotkanie z pilotem grupy, wyjazd w kierunku KOZŁÓWKI. Godz. 10.30- Spotkanie z Przewodnikiem i zwiedzanie:

* Zespołu Pałacowo-Parkowego rodziny Zamoyskich,
* Galerii Sztuki Socrealizmu, która pokazuje, w jaki sposób komunistyczna władza, wykorzystując wszelkie możliwości propagandowe, kształtowała światopogląd obywateli Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i podporządkowywała ich systemowi. Ekspozycja pełni rolę edukacyjną i ostrzega przed wielkim zagrożeniem, jakim jest każdy system totalitarny.
*Powozowni- ekspozycja poświęcona dawnym podróżom, na której można zobaczyć historyczne pojazdy konne z XIX i początku XX wieku oraz różnego typu uprzęże końskie, zabytkowe siodła i akcesoria jeździeckie, szereg ciekawych przedmiotów podróżnych oraz ciekawostki z dziedziny sportu i turystyki. Spacer po Parku Pałacu.

Godz. 13.00- Wyjazd w kierunku Lublina. 13.30-14.30- Czas wolny na posiłek, odpoczynek. Godz. 14.30- Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie LUBLINA.

* Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Brama Grodzka, Bazylika ojców Dominikanów, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz.

* Godz. 16.30- Lubelska Trasa Podziemna- to ok. 280-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Spacer zabytkowymi piwnicami staromiejskimi, który już sam w sobie dostarcza wielkich emocji, jest wędrówką w czasie pozwalającą odkryć przeszłość miasta. Punktem kulminacyjnym podziemnej wędrówki jest wzbogacona światłem i dźwiękiem ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina w 1719 r.

Godz. 17.30 Przejazd do Hotelu „ Hotels LUBLIN”. Zakwaterowanie z pokojach 2 osobowych. Godz. 18.30- Obiadokolacja w Restauracji Hotelu. Wypoczynek.

Hotels Lublin- to komfortowy obiekt z długoletnią historią, położony w samym sercu miasta. Dzięki doskonałej lokalizacji w sąsiedztwie Zamku Lubelskiego i Starówki. Do dyspozycji 200 miejsc w pokojach 1/2/3 osobowych w ekonomicznym standardzie,
każdy z prywatną łazienką, telefonem, TV i bezpłatnym dostępem do Wi-Fi.

2 DZIEŃ 29.09.19- Śniadanie (bufet) 8.00-9.00. Godz. 9.30- wyjazd w kierunku SANDOMIERZA. Godz. 11.30.- spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie:

* Brama Opatowska z XIV wieku (wchodzimy na taras widokowy, sześć pięter do góry z piękną panoramą miasta).
* Podziemna Trasa Turystyczna czyli sandomierskie lochy. Idziemy pół kilometra pod Starym Miastem.
* Bazylika Katedralna- Stary, gotycki, piękny kościół.
* Dziedziniec Zamkowy
* Kościół Św. Jakuba – romański, trzynastowieczny, niezwykle cenny zabytek sztuki sakralnej.
* Muzeum-Sala „Świat Ojca Mateusza”- figury woskowe głównych aktorów oraz kopie wnętrz z serialu.
* Ucho Igielne

Do obejrzenia: Dom Długosza, Collegium Gostomianum, Rynek, Zamek z zewnątrz, Ratusz, zabytkowe kamienice, dawna Synagoga, Kościół św. Ducha, Kościół św. Michała.
Godz. 15.30- Obiad w Restauracji „Pod Ciżemką”. Czas wolny.
Godz. 17.30 – Wyjazd w podróż powrotną.
Planowany powrót ok. 21.00.

Cena: 350,00 zł/os.  Rezerwacje i kontakt z organizatorem: 669 636 293

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *