REKLAMA

Konecka pediatria pracuje normalnie

Uspokajamy zaniepokojonych rodziców: oddział pediatryczny w koneckim szpitalu pracuje normalnie i dalej ma tak pozostać. Temat zbadaliśmy w związku z telefonami od rodziców małych pacjentów. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Dwoje rodziców zadzwoniło do naszej redakcji we wtorek. Byli oni przerażeni informacjami, które przekazywali sobie z ust do ust inni rodzice, a także część załogi szpitala – ponoć oddział ma problemy z funkcjonowaniem w związku z brakami kadrowymi. Jedna z matek poinformowała nas jakoby na oddziale pediatrycznym zauważyła zmniejszoną ilość personelu. O tę sprawę zapytaliśmy wicestarostę koneckiego Andrzeja Lenarta, który jest odpowiedzialny za sprawy związane ze szpitalem, a także dyrektora naszej lecznicy dr Wojciecha Przybylskiego. Konkluzja z tych rozmów jest jedna: oddział pracuje normalnie.

„Jeszcze w poniedziałek rozmawiałem z władzami szpitala i nic nam nie wiadomo o jakimkolwiek zagrożeniu dla oddziału. Owszem toczą się rozmowy odnośnie stawek dla lekarzy, ale nie sądzę by ktoś przestał pracować. Z tego co wiem to sam dyrektor Przybylski, który przecież jest pediatrą ostatnio także przejął część obowiązków na tym oddziale” – powiedział nam wicestarosta Lenart.

REKLAMA

„Pierwsze słyszę o tym by mój oddział miał jakieś zaburzenia w swojej pracy. Stanowczo dementuje takie informacje. Mamy załogę, wszystko odbywa się zgodnie z planem. Jeszcze raz powtórzę: nie ma żadnych problemów z oddziałem pediatrii w koneckim szpitalu”  – mówi dyrektor Przybylski.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *