REKLAMA

Końskie: Budowa północnej obwodnicy jeszcze w tym roku? [wideo, zdjęcia]

Budowa obwodnicy łączącej drogę wojewódzką 728 z drogą krajową 42 na terenie gminy Końskie może ruszyć jeszcze w tym roku. Tak zwana północna obwodnica Końskich miałaby prowadzić od Kornicy, przecinając drogę wojewódzką 749 między Rogowem i Młynkiem Nieświńskim aż do drogi krajowej 42 tuż za miejscowością Piła.

REKLAMA

Przypomnijmy, że kilka lat temu gmina Końskie ze swoich środków przygotowała dokumentację techniczną, uzyskała wszelkie pozwolenia i zgody na realizację takiej inwestycji. Tym samym pozostawiając wszelkie możliwości w zakresie podjęcia robót dla Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad –„Myśmy już przekazali do Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich studium wykonalności dla tej inwestycji, koncepcję uzgodnioną i rozwiniętą oraz program funkcjonalno-użytkowy. Wydaje się, że przynajmniej ten pierwszy odcinek, czyli fragment obwodnicy zaczynający się na drodze 728 na wysokości Kornicy do drogi 749 między Rogowem a Młynkiem Nieświńskim może wkrótce czekać budowa. To jest w szczerym polu i jeżeli tam już wjadą maszyny to raczej szybciej niż później ten odcinek powstanie”  – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Celem budowy obwodnicy jest odkorkowanie centrum miasta od ruchu tranzytowego. Jak udało nam się dowiedzieć na temat tej inwestycji trwają zaawansowane rozmowy na szczeblu ponadregionalnym – „Bardzo dobrze zapowiadają się rezultaty rozmów w sprawie rozpoczęcia budowy tak zwanej północnej obwodnicy Końskich. Jeżeli dobrze pójdzie to możliwe, że jeszcze w tym roku zaczną się prace nad dokumentacją techniczną i budową na zasadzie zaprojektuj i wybuduj” – mówi Obratański.

Miejmy nadzieję, że te zapowiedzi bardzo szybko przerodzą się w realizowany projekt. Do tematu budowy północnej obwodnicy Końskich będziemy powracać.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Końskie: Budowa północnej obwodnicy jeszcze w tym roku? [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *