REKLAMA

Mieszkaniec gminy Stąporków zatrzymany z narkotykami

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 38–letniemu mieszkańcowi gminy Stąporków, który odpowie przed sądem za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli drogowej w miniony piątek w godzinach popołudniowych.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Policjanci z komisariatu w Stąporkowie na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Podczas czynności pasażer auta zachowywał się bardzo nerwowo, czym wzbudził podejrzenia policjantów. Mundurowi postanowili sprawdzić powód jego niepokoju.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że w bieliźnie miał schowane zawiniątko foliowe wypełnione białym proszkiem. Wstępne badanie wykazało, że jest to amfetamina. Ponadto podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli woreczek strunowy z suszem roślinnym oraz szklaną lufkę. Po wykonanym teście weryfikacyjnym okazało się, że najprawdopodobniej jest to marihuana.

REKLAMA

Policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 30 gramów amfetaminy oraz nieco ponad 1 gram marihuany. Właściciel nielegalnych substancji trafił do policyjnego aresztu, a narkotyki zostały zabezpieczone do dalszych badań.

38-latek usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia środków odurzających.

REKLAMA

One thought on “Mieszkaniec gminy Stąporków zatrzymany z narkotykami

  1. ZATRZYMANY PASAŻER 10 stycznia 2021 at 17:07 - Reply

    Pasażer swoim „nerwowym” zachowaniem wzbudził podejrzenia??? Stwierdziłbym, że to polucjant prowadzący przeszukanie auta swoim zachowaniem i trzęsącymi się rękama wzbudził to zrobił!!!

    Pora chyba żeby mundurowi też mieli robione testy na trzeźwość…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *