REKLAMA

Końskie: Jasełka na bis w MGDK znów podbiły serca widzów [zdjęcia]

Muzyczne jasełka „Gloria, gloria. Chwała Pana się objawi” na bis przyciągnęły w minioną niedzielę do Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich liczną publiczność. Jasełka po raz kolejny podbiły serca oglądających pięknymi kolędami, pastorałkami, choreografią taneczną oraz kunsztem aktorskim.

REKLAMA

Mimo że kilku wykonawców nie dotarło do „Egipcjanki”, to pozostali dali z siebie wszystko i grupa kierowana przez Annę Wiaderną znowu cieszyła się wspaniałym odbiorem przez publiczność. Przypominamy, że jasełka zostały wystawione po raz drugi na prośbę mieszkańców gminy Końskie, którzy nie mogli pojawić się na premierze spektaklu. Pierwszy raz muzyczne jasełka zostały zaprezentowane w piątek 17 stycznia, a relację z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

W gronie widzów znaleźli się między innymi burmistrz Końskich Krzysztof Obratański z żoną, radna miejska Lidia Wiśniewska z mężem oraz ksiądz wikary z parafii świętego Mikołaja Łukasz Białas.

W niezwykłą historię sprzed dwóch tysięcy lat wprowadzał widzów narrator, którym był Mateusz Kupis. Rolę Maryi odgrywała Alicja Woldańska, Józefa Filip Cieślik, Elżbiety Julia Wąsik, a Anioła Kamil Cholewa. To były role główne. W jasełkach nie mogło zabraknąć pastuszków, których grali: Mikołaj Radek, Bartek Sota, Karol Kamiński i Karol Wiaderny, oraz przybyłych z różnych części świata monarchów. W Trzech Króli wcielili się: Henryk Kosierkiewicz, Marian Paras i Paweł Najmrodzki. Gospodarzy z Betlejem odegrali Antonella Chianese i Grzegorz Maślak. Grali także: Teresa Dunajska, Barbara Zenka, Jola Sykuła, Barbara Stefańczyk i Irena Maślak z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wśród aktorów znaleźli się również: Olga Brzózka, Zuzanna Szlenk, Nina Filiks, Jadzia Kołodziej, Nadia Serek, Emilia Mazur, Patrycja Dukat, Olaf Młodziński i Daniel Feliński.

Zdjęcia (MGDK Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *