REKLAMA

Końskie: Koncert kolęd i pastorałek w MGDK z ogromną frekwencją! [wideo, zdjęcia]

Koncertem kolęd i pastorałek w wykonaniu wokalistów Studia Piosenki Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich zakończył sezon świąteczno-noworoczny. Koncert odbył się w „Egipcjance” w miniony piątek. Frekwencja była ogromna!

REKLAMA

Publiczność wypełniła salę „Egipcjanki” do ostatniego wolnego krzesła. To właśnie dla tych wszystkich ludzi na scenie pojawiali się wokaliści, z którymi na co dzień pracują instruktorzy MGDK w Końskich Maciej Lisowski i Roman Cieślak. Jak zapowiedzieli, w koncercie wystąpili niemal wszyscy ich podopieczni.

O repertuarze oraz zaangażowanych w koncert artystach opowiedział nam prowadzący Studio Piosenki MGDK Końskie, instruktor muzyki Maciej Lisowski –„Usłyszymy przede wszystkim kolędy tradycyjne, ale także mniej znane pastorałki lub bardzo ciekawe kolędy we współczesnych aranżacjach […] W koncercie kolęd i pastorałek udział biorą wszyscy uczestnicy naszych zajęć, zarówno u mnie, jak i u pana Romana Cieślaka. Grupa, którą dzisiaj usłyszymy jest bardzo liczna. Bardzo się cieszę, że mimo ferii udało nam się około 90% tutaj na scenę sprowadzić, zaangażować, a efekty państwo usłyszą za chwilkę” – mówił nam Maciej Lisowski.

REKLAMA

Koncert prowadziły Sara Chianese i Gabrysia Szcześniak. Dziewczyny znakomicie wcieliły się w role konferansjerek, które zapraszały na estradę solistów, duety, tercety, kwartety. Wszyscy śpiewali dobrze znane kolędy lub pastorałki.

Konferansjerki zaśpiewały na początku kolędę „Oj, maluśki, maluśki”, potem ich miejsce zajął pięknie śpiewający Olaf Młodziński z pieśnią „Mario, czy ty wiesz”. W świąteczny nastrój wprowadziła nas także Nina Filiks wykonując piosenkę „All I want for Chrustmas is You”. Jedna z najmłodszych wykonawczyń, Nadia Serek, zaśpiewała „Do stajenki”. „Ding dong” usłyszeliśmy w wykonaniu Jadzi Kołodziej. Publiczność nuciła wraz z Martyną Bąk i Mają Grabarczyk „Lulajże, Jezuniu” i pastorałkę „Zaśnij dziecino” w wykonaniu Tai Kazimierskiej i Amelii Grochali. W nastrój stajenki betlejemskiej wprowadził nas kwartet: Alicja Woldańska, Dominika Jakubowska, Zuzanna Szlenk i Wiktoria Borowiecka z pastorałką „Cicho, cicho, pastuszkowie” oraz „Kiedy nam do siebie bliżej”, zaś radosną nowinę kolędą „Chrystus się rodzi” oznajmiły Laura Ran–Rokicka i Zosia Wojcieszek. Podobną kolędę, „Gdy się Chrystus rodzi” przedstawiły Kinga Chmielewska i Ania Dziubińska. Do Mikołaja piosenką „Kochany Panie Mikołaju” zwrócili się Radosław Nowacki i Alicja Michalczyk. O tym, co „Anioł pasterzom mówił” opowiadały Apolonia Cacek i Maria Piec. „Moją pastorałkę” zaprezentowały Paulina Stoińska i Julia Kowalska, a „Z wysokiego nieba” Jagoda Szczegielniak, Daria Basiak, Amelia Grochala i Zosia Kusztal. Maja Kosma i Barbara Garlińska wystąpiły z piosenką „Tylko jedna jest taka noc”, a koncert zakończyły „Pierwszą gwiazdą” Joanna Duda i Julia Kowalska.

Publiczności i wokalistom podziękował Maciej Lisowski, a wicedyrektor domu kultury Marzena Kądziela zaprosiła widzów na kolejne muzyczne wydarzenie – koncert z okazji jubileuszu 20-lecia Studia Piosenki prowadzonego przez Macieja Lisowskiego, który odbędzie się już w piątek 7 lutego o godzinie 17.

Zdjęcia (MGDK Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *