REKLAMA

Końskie: Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2023! [wideo]

Od minionego poniedziałku można głosować na jeden z pięciu projektów, które zostały dopuszczone do udziału w Budżecie Obywatelskim 2023. Głosowanie online znajdziecie TUTAJ, ale wyboru dokonywać można także tradycyjnie – wysyłając specjalną kartę pocztą lub przynosząc ją do Urzędu Miasta i Gminy w Końskich. 

REKLAMA

W tym roku nieco zmieniły się zasady Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, że na Budżet Obywatelski 2023 miasto i gmina Końskie przeznacza 450 tysięcy, a spośród dopuszczonych do głosowania pięciu projektów trzy z największą liczbą zgromadzonych głosów zostaną skierowane do realizacji. Wartość pojedynczego projektu w tym roku nie mogła przekroczyć 150 tysięcy złotych.

I to właśnie w związku z niemożliwością zrealizowania zadania w takiej kwocie komisja nie dopuściła do głosowania szóstego złożonego wniosku –„W przypadku modernizacji parkingu przy cmentarzu w Nieświniu, według oceny właściwego wydziału, tam będą problemy żeby w dobrym standardzie zmieścić się w 150 tys. zł. Myślę, że znajdziemy inny sposób, żeby sytuację osób korzystających z tego parkingu poprawić. Poddanie pod głosowanie projektu, który potem nie mógłby być realizowany, wydaje mi się rzeczą antydemokratyczną” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

A zatem na jakie zgłoszone zadania możemy głosować? Są to:

1. Modernizacja pomieszczeń OSP Bedlenko na potrzeby świetlicy wiejskiej.
2. Budowa placu zabaw dla dzieci w różnym wieku na terenie działki gminnej w miejscowości Piła.
3. Remont boiska przy ulicy Podmiejskiej w miejscowości Rogów.
4. „W młodym ciele zdrowy duch” ścieżka rekreacyjno-zabawowa wraz z doposażeniem placów zabaw w Starym Dziebałtowie i Wincentowie.
5. Doposażenie stadionu miejskiego przy ul. Sportowej 13 w Końskich w siedziska stadionowe wraz z podbudową oraz stoły wielofunkcyjne TEQBALL

Zachęcamy do oddawania głosów, czyli realnego wpływania na to jakie inwestycje będą wykonywane obok nas. Przypomnijmy raz jeszcze: głosowanie online znajdziecie TUTAJ (bo.umkonskie.pl), a kartę do głosowania, którą trzeba dostarczyć do UMiG Końskie znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

3 thoughts on “Końskie: Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2023! [wideo]

  1. Agata pisze:

    Burmistrz ze wsi to projekty będą realizowane w wioskach. W Końskich to zrujnowanie centrum i parku. Ulice dziurawe ze nie spotkasz takich w Polsce: Można by chociaż dla bezpieczeństwa pieszych wymalować pasy na przejściach. Powiedzenie miasto w ruinie wyjątkowo pasuje do Końskich

  2. Natalia pisze:

    Parking w Nieświniu? Brak funduszy? Wystarczy zwolnić Jasinskiego i Zielińskiego. To kilkadziesiąt tysięcy zł co miesiąc.

  3. Power pisze:

    Założę się że wygra plac zabaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *