REKLAMA

Koronawirus raport. Nowe zachorowania w Świętokrzyskiem

O trzech kolejnych zakażeniach koronawirusem informują służby wojewody świętokrzyskiego. W całym kraju liczba chorych przekroczyła już 5 tysięcy. W środę rano poinformowano o kolejnych 7 przypadkach śmiertelnych. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

„W województwie świętokrzyskim potwierdzono 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu skarżyskiego oraz młoda kobieta z powiatu kieleckiego. W sumie na terenie województwa odnotowano dotąd 123 przypadki zachorowań na COVID-19” – informuje Ewa Łukomska, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego.

W całej Polsce w środowy poranek przybyły 152 przypadki zakażeń, a 7 osób zmarło. Łącznie w kraju zanotowano już 5 tysięcy zachorowań, zmarło 136 osób.

REKLAMA

Komunikat o stanie epidemicznym w powiecie koneckim przekazał dziś także starosta konecki:

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Końskich, Starosta Konecki zawiadamia, że w dniu 7 kwietnia 2020 r. – według stanu na godzinę 14:00– na terenie Powiatu Koneckiego nie odnotowano przypadków koronawirusa. 433 (-3) osoby zostało poddanych kwarantannie, 2 (+1) osoby poddane są nadzorowi epidemiologicznemu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *