REKLAMA

Koronawirus w domu opieki Tęczowe Zacisze. Kolejne dwa zgony. Raport epidemiczny

W ciągu minionej doby w powiecie koneckim zdiagnozowano 12 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem oraz odnotowano 9 ozdrowień. Niestety musimy także poinformować o dwóch kolejnych zgonach z powodu zakażenia. Obecnie mamy 142 aktywne zachorowania na COVID-19. Ponadto ognisko koronawirusa wykryto w domu opieki Tęczowe Zacisze w Kamiennej Woli w gminie Stąporków.

REKLAMA

W sumie na terenie powiatu koneckiego od początku epidemii zdiagnozowano 419 zachorowań na COVID-19, w tym 13 zgonów oraz 264 ozdrowienia. Obecnie mamy 142 chorych na COVID-19, wśród których 108 osób przebywa w izolacji domowej, a 34 jest hospitalizowanych.

REKLAMA

Trudna sytuacja wystąpiła w domu opieki Tęczowe Zacisze w Kamiennej Woli w gminie Stąporków.

„Obecnie na terenie naszego ośrodka zarażone są 23 osoby. Wynik zarażenia wyszedł dodatni u pacjenta, który trafił do szpitala jeszcze na początku tygodnia. Wtedy zrobili nam testy, które spływają do dzisiaj. Czekamy jeszcze na jeden test, ale nie rozumiem kwarantann u pracowników, którzy nie mieli objawów, a zostali wysłani na kwarantannę. My nie mamy kwarantann, jesteśmy zdrowi i mamy kontakt z osobami zarażonymi” – mówi nam Edyta Tewińska, właścicielka ośrodka Tęczowe Zacisze.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 5 727 zachorowań na COVID-19. W Polsce od początku epidemii zdiagnozowano 192 593 zakażeń, w tym 95 956 ozdrowień oraz 3 721 zgonów.

REKLAMA

One thought on “Koronawirus w domu opieki Tęczowe Zacisze. Kolejne dwa zgony. Raport epidemiczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *