REKLAMA

Kronika policyjna: kradzież wódki i zatrzymane prawa jazdy

W dzisiejszej kronice policyjnej piszemy o kradzieży wódki z jednego z domów w Stąporkowie, zatrzymaniu poszukiwanego w Końskich i przeprowadzonej akcji „NURD”.

REKLAMA

Gmina Stąporków

REKLAMA

W gminie Stąporków nieznany sprawca włamał się do jednego z domów, skąd ukradł trzy butelki wódki oraz dwie butelki gazowanego napoju. Zgłaszający określił wartość strat na kwotę 200 złotych.

Gmina Końskie 

W miejscowości Sielpia Wielka w poniedziałek nieustalony na ten moment sprawca uszkodził roletę antywłamaniową oraz wybił szyby w domku letniskowym. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 2500 złotych.

W środę dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali 23-latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Końskich. Mężczyzna ma do odbycia karę 120 dni pozbawienia wolności m.in. za złamanie sądowego zakazu.

Gmina Końskie, Gmina Gowarczów:

Policjanci ruchu drogowego w środę 22 marca prowadzili na terenie całego kraju wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci z koneckiej drogówki podczas ogólnopolskich działań „NURD” zatrzymali na drodze wojewódzkiej 728 w Kamiennej Woli 37-latka, który kierował osobowym volkswagenem. Kierujący jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 105 km/h, gdzie obowiązuje prędkość do 50 km/h. Z kolei w miejscowości Nieświń funkcjonariusze ujawnili 48-latka, który zdecydował się w obszarze zabudowanym rozpędzić swoje volvo do 107 km/h. Obu mężczyznom zatrzymane zostało prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto ukarani zostali mandatami po 1500 zł i 13 pkt.

Mundurowi z ruchu drogowego zatrzymali także rowerzystów kierujących pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista, który „wydmuchał” ponad pół promila alkoholu został ukarany wysokim mandatem karnym.

REKLAMA

One thought on “Kronika policyjna: kradzież wódki i zatrzymane prawa jazdy

  1. U-Zoom pisze:

    Policja ma to do siebie, że robi rzeczy naciągane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *