REKLAMA

Szkoła Muzyczna rekrutuje. Wnioski można składać do 17 maja [wideo]

Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia mieszcząca się w Końskich przy ulicy Partyzantów 9 ogłasza nabór na rok szkolny 2023/2024. Rekrutacja potrwa do 17 maja, a już 22 kwietnia w jednostce odbędzie się dzień otwarty. Przypominamy, że nauka w szkole jest bezpłatna. Jednostka od trwającego roku szkolnego funkcjonuje w nowocześnie wyposażonej, przestronnej nowej siedzibie. 

REKLAMA

Szkoła prowadzi nabór na następujące instrumenty: perkusja, fortepian, akordeon, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, saksofon i trąbka. O przyjęcie do klasy pierwszej cyklu 6-letniego może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 7 lat oraz nie więcej niż 10 lat. O przyjęcie do klasy pierwszej cyklu 4-letniego może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 8 lat oraz nie więcej niż 16 lat.

REKLAMA

Państwowa Szkoła Muzyczna i Stopnia w Końskich to liczne sukcesy na konkursach ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych. Odpowiada za nie wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Uczniowie szkoły mogą wypożyczać instrumenty, a nauka jest bezpłatna. Wnioski w ramach naboru można składać do 17 maja. A jak wygląda sama rekrutacja? 

Rodzice (prawni opiekunowie) kandydata składają wniosek o przyjęcie do szkoły na formularzu (można pobrać go TUTAJ). Kwalifikowanie kandydatów odbywa się na podstawie badania przydatności prowadzonego przez komisję rekrutacyjną. Badanie to polega na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych i predyspozycji do nauki gry na określonym instrumencie. Kandydaci podczas badania obowiązani są zaśpiewać piosenkę z repertuaru odpowiednio szkolnego lub przedszkolnego.

Badanie przydatności odbędzie się w dniach 22 i 23 maja 2023 roku. O dokładnym dniu i godzinie badania przydatności kandydata rodzice (prawni opiekunowie) zostaną poinformowani podczas składania wniosku o przyjęcie do szkoły. Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych nastąpi w dniu 29 maja 2023 roku. O szczegółach rekrutacji przeczytać możecie TUTAJ.

Osoby niezdecydowane mogą bliżej poznać szkołę podczas dnia otwartego, który odbędzie się w sobotę 22 kwietnia od godziny 10:00. Szkoła Muzyczna od kilku miesięcy funkcjonuje w zupełnie nowych wnętrzach, w dobrych, przestronnych warunkach obiektu przy ulicy Partyzantów (o tym więcej TUTAJ i TUTAJ). A w przyszłości będzie jeszcze lepiej, bo przy Partyzantów pojawi się hala widowiskowa, która może służyć uczniom także do koncertowania.

REKLAMA

Dodaj komentarz