REKLAMA

To był strzał w dziesiątkę. Staropolski Związek podsumowuje działanie komunikacji publicznej [wideo, zdjęcia]

Staropolski Związek Gmin i Miast skupiający gminy: Końskie, Radoszyce, Fałków, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka i Smyków od początku 2022 roku prowadzi komunikację publiczną na terenie powiatu koneckiego. Obecnie jest to dziesięć linii autobusowych przejeżdżających przez wymienione gminy, a zdaniem włodarzy ich uruchomienie było strzałem w dziesiątkę. Tylko w lutym na ich trasach sprzedano blisko 2,5 tysiąca biletów. Włodarze podkreślają, że dzięki ich projektowi udało się zlikwidować czarne komunikacyjne plamy na mapie powiatu. Mówili o tym w piątek podczas specjalnej konferencji. Rozkłady jazdy linii znajdziecie TUTAJ

REKLAMA

W spotkaniu dotyczącym komunikacji publicznej udział wzięli: Danuta Jarek – przewodnicząca Rady Gminy Smyków, wójt Słupi Koneckiej Robert Wielgopolan, wicewójt Fałkowa Krzysztof Bajor oraz szef tamtejszej rady Piotr Gonerka, wójt Rudy Malenieckiej Leszek Kuca, burmistrz Radoszyc Michał Pękala oraz burmistrz Końskich Krzysztof Obratański. Dwaj ostatni opowiadali o funkcjonowaniu komunikacyjnego przedsięwzięcia:

REKLAMA

„Jesteśmy po podsumowaniu pierwszych dwóch miesięcy tego roku i wznowieniu komunikacji publicznej opartej o dofinansowanie z programu PKS Plus. Ubiegły rok pokazał, że kursy organizowane przez Staropolski Związek cieszą się popularnością, a modyfikacja tych linii to był wniosek wyciągnięty z tego stanu rzeczy. Raport biletowy za pierwsze miesiące tego roku potwierdza to – o ile poprzedni rok skończyliśmy w grudniu na poziomie 1590 sprzedanych biletów to w tym roku w styczniu przewoźnicy sprzedali już 1869 biletów, a w lutym 2424, czyli prawie 2,5 tysiąca biletów i to w miesiącu, który ze względu na ferie jest nieco mniej atrakcji z punktu widzenia przewoźników […] Chciałbym Państwa uwagę zwrócić na to, że nie uchylamy się od odpowiedzialności za organizację tego przedsięwzięcia. Autobusy i busy są bardzo wyraźnie oznakowane, na tym autobusie widzimy, że każdy kto korzysta jest w pełni świadomy, że jest to autobus, który został wynajęty i pracuje na rzecz Staropolskiego Związku Gmin i Miast, a każdy pasażer może tu czuć się jak u siebie” – mówi Krzysztof Obratański,  burmistrz miasta i gminy Końskie.

„To już rok czasu jak te linie funkcjonują i one spełniły swoją rolę. Spotkaliśmy się w sześciu przedstawicieli gmin ze Staropolskiego Związku i stwierdziliśmy, że to głos od naszych mieszkańców – to oni chcieli by te linie były. Patrzyliśmy na to jak to robią inne powiaty, inne gminy. Z reguły to powiat realizuje takie linie autobusowe. Natomiast tutaj czekając na decyzję powiatu stwierdziliśmy, że oni potrzebują tak dużo czasu na decyzję, że zrobiliśmy to sami. Dla naszych mieszkańców. Mobilizowała nas do tego też poseł Agata Wojtyszek, która też uważała, że ten cel trzeba u nas robić. Chcielibyśmy w przyszłości realizować też kursy poza powiat, do sąsiednich powiatów, ale tutaj potrzebna jest współpraca z naszym powiatem i innymi powiatami. To oczywiście przyszłość” – dodawał burmistrz Radoszyc Michał Pękala.

Rozkłady jazdy linii znajdziecie TUTAJ

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “To był strzał w dziesiątkę. Staropolski Związek podsumowuje działanie komunikacji publicznej [wideo, zdjęcia]

  1. xyz pisze:

    2500 biletów na 10 liniach w ciągu miesiąca czy to aż taki wielki sukces ? Ciekawe jak się przedstawiają koszty ponoszone na działanie tych 10 linii i ile wynosi zysk ze sprzedaży biletów ?

  2. Jabol pisze:

    pierze drzeć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *