REKLAMA

Kronika policyjna: Nietrzeźwi kierowcy i oszustwa na portach internetowych

W dzisiejszej kronice policyjnej powiatu koneckiego piszemy między innymi o nietrzeźwych kierowcach i oszustwach na internetowych portalach z ogłoszeniami. 

REKLAMA

Gmina Stąporków

REKLAMA

Na jednym z portali ogłoszeniowych 37-letnia mieszkanka gminy Stąporków zakupiła konsolę do gier. Po wpłaceniu 100 złotych na wskazany rachunek bankowy kontakt ze sprzedającym został zerwany, a kobieta nie otrzymała przesyłki.

Oszust za pomocą komunikatora internetowego, pod pretekstem kupna ubranek dla dzieci, wysłał 39-latce link do fałszywej strony firmy kurierskiej, gdzie pokrzywdzona przekazała swoje dane do konta bankowego. Finalnie mieszkanka gminy Stąporków straciła łącznie 7 tysięcy złotych.

 

Gmina Końskie 

W czwartek 22 września funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Sielpi Wielkiej zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Badanie alkomatem wykazało, że 26-latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pobawienia wolności, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Mieszkanka Końskich na jednym z portali społecznościowych wystawiła na sprzedaż opony. Za pośrednictwem komunikatora skontaktowała się z nią osoba, która deklarowała chęć zakupu. Kobieta otrzymała link, gdzie uzupełniła dane do logowania się do bankowości elektronicznej, w ten sposób straciła 1000 złotych.

W niedzielę 25 września funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego koneckiej jednostki zatrzymali w Wincentowie 38-letniego kierowcę mazdy. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie mężczyzny są blisko dwa promile alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że posiada on aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, który otrzymał za popełnione w przeszłości podobne przestępstwa drogowe. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *