REKLAMA

Kronika policyjna: Nietrzeźwy kierowca, kradzieże i oszustwa internetowe

W dzisiejszej kronice policyjnej piszemy o kradzieżach i dwóch zatrzymanych prawach jazdy – jedno z powodu znacznego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym, a drugie za jazdę w stanie nietrzeźwości. 

REKLAMA

Gmina Końskie

REKLAMA

Mieszkaniec gminy Końskie za pośrednictwem portalu społecznościowego zakupił konsolę do gry za kwotę ponad 1300 złotych, lecz przedmiotu nie otrzymał, a kontakt ze sprzedawcą się urwał.

W Końskich w jednej z drogerii nieznany sprawca ukradł różnego rodzaju kosmetyki. Straty oszacowano na ponad 600 złotych.

Mieszkaniec gminy Końskie za pośrednictwem portalu społecznościowego zakupił szlifierkę kątową za kwotę 450 złotych. Mężczyzna towaru nie otrzymał.

W sobotę 17 grudnia w Końskich w jednym ze sklepów ze sportową odzieżą, nieustalony na tę chwilę sprawca ukradł zimową kurtkę o wartości ponad 600 złotych.

Gmina Fałków

W piątek 16 grudnia w Czermnie na drodze krajowej numer 42 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi, którego kierujący jechał za szybko w obszarze zabudowanym. Pomiar prędkości wykazał, że 20-latek rozpędził swój niemiecki pojazd do 115 km/h, w miejscu, gdzie ograniczenie prędkości pozwala poruszać się do 50 km/h. Podczas kontroli, funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres najbliższych 3 miesięcy. Dodatkowo został on ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych. Do jego konta dopisane zostało 14 punktów.

Gmina Radoszyce

W niedzielę od rana policjanci z koneckiej drogówki prowadzili wzmożone działania pn. „Alkohol, narkotyki”. W ich trakcie w Radoszycach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego seatem. Okazało się, że 29-latek był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pobawienia wolności, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *