REKLAMA

Kronika policyjna: oszustwa, kradzież i włamanie

W naszej najnowszej kronice policyjnej piszemy o wydarzeniach o charakterze kryminalnym, które w lipcu wydarzyły się na terenie powiatu koneckiego. 

REKLAMA

Gmina Końskie

REKLAMA

Kilka dni temu nieznany sprawca włamał się do mieszkania, gdzie dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 2000 złotych oraz biżuterii wartej 1400 złotych.

Kilku mieszkańców gminy Końskie w ostatnim czasie zostało ofiarami oszustw. 39-latek korzystając z jednego z portali ogłoszeniowych zakupił konsolę do gier za kwotę ponad 500 złotych. Mężczyzna wpłacił pieniądze na konto sprzedającego, jednakże do dnia dzisiejszego nie otrzymał urządzenia, a kontakt z oferentem się urwał.

Mieszkaniec gminy Końskie za pośrednictwem internetowego portalu ogłoszeniowego zakupił zbrojeniowy drut za kwotę 3000 złotych, lecz zakupionego towaru nie otrzymał.

Inny konecczanin został oszukany na znacznie większą kwotę pieniędzy. Sprawcy podający się za przedstawicieli firmy zajmującej się doradztwem dotyczącym handlem kryptowalutami nakłonili mieszkańca gminy Końskie do wykonania szeregu przelewów bankowych, w wyniku których mężczyzna stracił 18 000 złotych.

 

W mieście doszło także do kradzieży. Złodziej dokonał kradzieży telefonu komórkowego pozostawionego na chwilę na ławce bez nadzoru. Zgłaszająca określiła wartość strat na kwotę 1000 złotych.

Gmina Fałków

Za pośrednictwem strony internetowej 43-latek z Fałkowa kupił kosiarkę spalinową. Mężczyzna wpłacił ponad 600 złotych na konto sprzedającego, jednakże do dnia dzisiejszego nie otrzymał urządzenia, a kontakt z oferentem się urwał.

Gmina Radoszyce

Mieszkanka gminy Radoszyce na jednym z portali ogłoszeniowych zamieściła ofertę sprzedaży sukienki. Otrzymała ona wiadomość od osoby zainteresowanej jej kupnem, po czym otrzymała także link, za pośrednictwem którego miała sprawdzić czy otrzymała zapłatę. Po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej za pośrednictwem otrzymanego linka, kobieta utraciła z konta blisko 7000 złotych.

 

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *