REKLAMA

Krzysztof Lipiec w Końskich o wsparciu dla rolnictwa [WIDEO]

We wtorek w ramach projektu „Polska Ziemia” Poseł RP i szef Prawa i Sprawiedliwości w świętokrzyskim Krzysztof Lipiec zorganizował w Końskich spotkanie z dziennikarzami i mieszkańcami regionu. Rozmawiano przede wszystkim o planowanych rządowych udogodnieniach dla rolników. Również o wsparciu dla tej grupy zawodowej – między innymi w związku z panującymi suszami. 

REKLAMA

W akcji oprócz posła Lipca udział wzięli także: starosta konecki Grzegorz Piec oraz przewodniczący Komisji Rolnictwa w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Artur Konarski.
„Przybyliśmy tutaj wprost z targowicy miejskiej w Końskich gdzie spotykaliśmy się z mieszkańcami powiatu, którzy licznie przybyli na targ. To były bardzo dobre spotkania. Dziękuję mieszkańcom za tak serdeczne przyjęcie. Rozmawialiśmy o tym co się dzieje w Polsce, o tym co stanowi nasz projekt ‚Polska Ziemia’. […] Zdarzył nam się propagandysta, który chodził i krzyczał jakie tutaj są wysokie ceny. Nie wiem jak oni to wyliczyli, że trzy razy większe niż dwa lata temu. To już drugi taki głos – wczoraj mieliśmy podobny, w takim samym tonie. Zapytałem go więc co tutaj robi i dlaczego chce tutaj na targowicy dokonać zakupu. To jest właśnie ta schizofrenia, którą uprawia totalna opozycja dzisiaj. Przez wszystkie przypadki odmieniając Prawo i Sprawiedliwość w negatywnym kontekście i szerząc takie nieporozumienia. Nasz projekt ma to na celu by między ludźmi, którzy są producentami i tymi, którzy konsumują żywność w jakimś sensie załagodzić tę nienawiść wprowadzaną przez totalną opozycję. […] Przypomnę Plan dla Wsi. W nim poruszyliśmy jedną bardzo ważną kwestię by jeszcze bardziej otworzyć rynek sprzedaży bezpośredniej, a więc to na co mieszkańcy polskich wsi, przede wszystkim rolnicy czekali. By stworzyć im dogodne warunki prawne by mogli przetwarzać wyprodukowaną żywność, czyli że mogą to przetworzyć i sprzedać bezpośrednio do konsumenta. Takich uregulowań wcześniej nie było. Dopiero z inicjatywy rządu PiS nasz Parlament utworzył takie prawo. Chcemy by ta sprzedaż bezpośrednia była czymś naturalnym” – tłumaczył poseł Lipiec.

„W powiecie koneckim mamy 11 tysięcy gospodarstw, z czego czynnych jest około 3,5 tysiąca. Są to gospodarstwa prowadzące działalność rolniczą. Są dwie cechy rolnictwa w powiecie koneckim: pierwsze to duże rozproszenie gospodarstw. To gospodarstwa mające od 1 do 5 hektarów i to przeważająca większość gospodarstw. Przez ostatnie lata widać konsolidację, ale jeszcze według nas jest to za duże rozdrobnienie. Drugim negatywnym zjawiskiem są słabe gleby. W powiecie koneckim mamy 5 i 6 klasy. Na terach gmin Radoszyce, Słupia Konecka, Fałków są gleby lepsze dlatego tam produkowane są rośliny z wyższej półki produkcyjności, czyli np. kukurydza. Na słabszych glebach rosną rośliny o małych wymaganiach czyli żyto, owies pszenżyto” – charakteryzował koneckie rolnictwo starosta Grzegorz Piec.

REKLAMA

Więcej informacji w wideo. Znajdziecie tam całość wystąpień Krzysztofa Lipca, Grzegorza Pieca i Artura Konarskiego. 

Od lewej Artur Konarski, Krzysztof Lipiec i Grzegorz Piec.

REKLAMA

One thought on “Krzysztof Lipiec w Końskich o wsparciu dla rolnictwa [WIDEO]

  1. Starosta Piec w czasie pracy bierze czynny udział w kampanii wyborczej w czasie pracy? Takie zachowania są etycznie niewłaściwe. Urzędnicy czy przedstawiciele administracji rządowej, jeśli chcą uczestniczyć w kampanii wyborczej, powinni wziąć urlop na czas jej trwania. A z tego co się dodzwoniłam Starosta był dzisiaj w pracy, więc łamanie prawa PIS-uarowcom jest już znane!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *