REKLAMA

Kto do wyborów? Mamy nieoficjalne informacje o komitetach!

Tylko do północy ze środy na czwartek można rejestrować komitety wyborcze, które będą walczyć w wyborach zaplanowanych na 16 czerwca. Przekazujemy nieoficjalne informacje odnośnie już zarejestrowanych komitetów. 

REKLAMA

Już od kilku tygodni intensywne prace nad utworzeniem nowego komitetu wyborczego prowadzą osoby związane z Robertem Plechem „My dalej chcemy zmieniać nasze otoczenie. Z takim hasłem szedłem do wyborów na jesieni i teraz się ono nie zmienia. Na pewno po wszystkim co zadziało się w powiecie wiem na kogo mogę liczyć i mam nadzieję, że wspólnie z tymi osobami osiągniemy sukces. Nowy Powiat to hasło, z którym idziemy do tych wyborów i gwarantuję Państwu, że jeżeli tylko otrzymamy mandat zaufania to nie pozwolimy na istnienie układów, które wyniszczają nasz region” – mówi Robert Plech.

REKLAMA

Komitet Wyborczy Wyborców Robert Plech Nowy Powiat wystartuje z poparciem SLD. Pochlebnie o tej inicjatywie wypowiadał się między innymi wiceszef tej partii Andrzej Szejna. W komitecie na pewno znajdzie się miejsce dla radnych z rozwiązanej rady, którzy mocno przyczynili się do jej rozwiązania: Wojciecha Owczarka oraz Wiesława Skowrona. Przypomnijmy, że to ta trójka jako pierwsza poinformowała wojewodę świętokrzyskiego o nieprawidłowościach prawnych przy wyborze Zarządu Powiatu Koneckiego. Z list KWW Nowy Powiat startować ma także ceniony lekarz Jan Marcin Prasał z gminy Gowarczów.

Prawi i Solidarni to komitet, który zarejestrował Grzegorz Piec, szef Prawa i Sprawiedliwości w powiecie koneckim –„W tych lokalnych wyborach będziemy posługiwać się taką nazwą komitetu. W dniu wczorajszym dokonaliśmy jego rejestracji” – mówi nam Piec. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że na listach znajdą się osoby związane z PiS oraz Solidarnością. Natomiast nie będzie tam działaczy kojarzonych z byłym starostą koneckim Andrzejem Lenartem. Listę Prawych i Solidarnych w stąporkowskim okręgu ma układać burmistrz tej gminy Dorota Łukomska.

Sam Lenart w mediach wspomniał o rejestracji własnego komitetu. Dzisiaj udało nam się z nim skontaktować –„Tak to prawda. Rejestruję swój komitet. Jego nazwę podam we właściwym czasie – za dwa, trzy dni” – powiedział nam były starosta konecki.

W wyborach do Rady Powiatu Koneckiego nie wystartują Samorządni Ziemi Koneckiej, ale lider tego ugrupowania burmistrz Końskich Krzysztof Obratański nie ukrywa, że mocno sympatyzuje z nowym komitetem „Ziemia Konecka” „Jako Samorządni Ziemi Koneckiej nie wystawiamy swoich list, ale będziemy wspierać i sympatyzować z komitetem ‚Ziemia Konecka’. Swojego poparcia dla tej inicjatywy udzielają także dwaj doświadczeni samorządowcy – burmistrz Radoszyc Michał Pękala oraz wójt gminy Fałków Henryk Konieczny – tłumaczył nam burmistrz Obratański.

Na listach „Ziemi Koneckiej” znajdzie się miejsce dla osób poprzednio startujących pod szyldem „Samorządni Ziemi Koneckiej”, a także działaczy związanych z Michałem Pękalą. Można się domyślać, że w okręgu radoszycko-fałkowskim lokomotywą komitetu będzie niezwykle lubiany urzędnik i były radny Paweł Pękala.

Na pewno w wyborach wystartuje Polskie Stronnictwo Ludowe z szefem ugrupowania byłym wicestarostą i starostą Bogdanem Soboniem. Swój udział w walce o mandaty radnych powiatowych zapowiedział też były kandydat na burmistrza Końskich Damian Milczuszek. Ma on prawdopodobnie wystawić komitet ‚Innowacyjny Samorząd’.

Wielką niespodzianką jest rejestracja zupełnie nowego komitetu ‚Nasz Powiat‚. To lokalne ugrupowanie zawiązali przedsiębiorcy, a w założeniu ma ono być zupełnie bezpartyjne. ‚Nasz Powiat’ do życia powołał prezes KSSPR Końskie Piotr Bocheński, który ma też własne, bardzo znane biuro projektowe.

Od kilku tygodni wiadomym jest, że ponownie swój komitet tworzy były burmistrz Końskich Michał Cichocki. Porozumienie Samorządowe TKN jest już nawet po pierwszej mini konwencji.

Czy oprócz wymienionych ktoś jeszcze stanie do batalii o władzę w powiecie koneckim? O tym powinniśmy przekonać się już w czwartek rano. Z kolei listy kandydatów należy zarejestrować do 23 maja.

 

REKLAMA

One thought on “Kto do wyborów? Mamy nieoficjalne informacje o komitetach!

  1. Szanowny Panie Robercie zapytanie kieruje do Pana, o jakich układach mowa które już dziś nie nazywa Pan korupcją? Bo w PUP w Końskich to chyba układ zamknięty SLD. I wszyscy o tym wiedzą nawet nie sposób nie zauważyć że nawet rodziny pracują. Może na zaufanie trzeba sobie zasłużyć nie pisaniem wierszy tylko dowodami. Bo nie sposób nie zauważyć że układ tworzy się ciekawszy. Zamknięcie tak koło, że nikt nic Wam nigdy nie udowodni, ale ja nie zostawię spraw które rozpocząłem z układem wewnątrz Starostwa i PUP. Osoby za to odpowiedzialne też niech nie czyja się niewinne bo są pod Pana parasolem. Widząc szybko działające rozgrywki wszystkich kandydatów może warto żebym i ja nagłośnił sprawę tak ja niektórzy tworzą sobie zaufanie na stołek, publikując jakie to układy i korupcja jest w Starostwie. I jak załatwia się sprawy pomiędzy jednostkami na ciekawych dokumentach. Myślę, że obecna prokuratura nie zamiecie tego pod dywan bo zrobiła robotę już z układem jaki dla niektórym się skończył. Tak że proszę Pana i Pozostałych kandydatów o rozsądek w obietnocach bo obywatele mają prawo zapytać o jakich układach mowa z podaniem konkretów bo jeśli takie osoby kandyduje to chyba obowiązek Wasz jest ich wskazać. Popraw Powiatu Koneckiego nigdy nie nastąpi i kto widzi co się dzieje to myśli to samo. Pozdrawiam Rafał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *