REKLAMA

Kto płaci za wydobywanie Bitcoinów?

[artykuł tylko dla pełnoletnich, materiał sponsorowany] Kryptowaluta stworzyła nowe możliwości zarabiania pieniędzy. Oprócz kupowania i sprzedawania kryptowalut, możesz również zarabiać Bitcoin poprzez wydobywanie Bitcoinów. Górnicy Bitcoin otrzymują tokeny jako nagrodę za pomyślne rozwiązywanie zagadek kryptograficznych. Możesz pracować sam lub w grupie poprzez pool mining (wirtualną spółdzielnię górników). Tak czy inaczej, czy wiesz, kto płaci za wydobywanie Bitcoinów?

REKLAMA

Wydobycie Bitcoin występuje na blockchainie Bitcoin. Blockchain jest wciąż nowy, a my dopiero musimy go dobrze zrozumieć. I to jest prawdopodobnie jeden z powodów, dla których nie jest łatwo wiedzieć, jak działa. Niemniej jednak, możemy teraz poprawić nasze zrozumienie blockchaina dzięki dostępnym informacjom na temat tej technologii

REKLAMA

Wydobywanie Bitcoin

Całkiem sporo osób wie o wydobywaniu Bitcoinów. Większość użytkowników Bitcoin to inwestorzy, którzy korzystają z platform takich jak np. immediateconnect.pl aby handlować Bitcoinem. Możesz kupić, sprzedać lub wymienić Bitcoin na inne kryptowaluty na tej platformie. Ale możesz zwiększyć ilość posiadanych przez siebie Bitcoinów również poprzez ich wydobywanie.

W prostych słowach, wydobywanie kryptowalut odnosi się do produkcji nowych Bitcoinów i wprowadzania ich do obiegu. Zapewnia również sposób potwierdzania i walidacji transakcji Bitcoin na blockchainie Bitcoin. Górnicy używają wyrafinowanego oprogramowania i systemów komputerowych do rozwiązywania złożonych zagadek kryptograficznych.

Górnicy Bitcoin są nagradzani Bitcoinami za każdym razem, gdy rozwiązują złożone zagadki kryptograficzne. Im więcej zagadek kryptograficznych rozwiąże górnik, tym więcej nagród w postaci Bitcoina otrzyma. Ta nagroda jest zachętą, aby zapewnić, że zawsze są ludzie chętni do udziału w wydobyciu. Proces jest złożony i może wymagać znacznych inwestycji.

System nagród za wydobywanie Bitcoinów

Bitcoin ma maksymalny docelowy limit 21 milionów Bitcoinów. Ponieważ ten limit nie został jeszcze osiągnięty, z prognozami pokazującymi, że górnicy mogą go osiągnąć około 2140 roku, są onni nadal potrzebni.. Bitcoin blockchain stosuje system nagród, który nagradza górników za pomocą Bitcoin, aby zachęcić proces wydobycia.

Górnicy są obecnie nagradzani 6,25 Bitcoinami za każde udane rozwiązanie zagadki. Nagroda będzie nadal zmniejszać się z czasem ze względu na proces halving, w którym system zmniejsza nagrodę o połowę co cztery lata. System podzieli nagrodę na 3.125 Bitcoinów do około 2024 roku.

Kto płaci za wydobywanie Bitcoinów?

Górników bitcoinów można znaleźć na całym świecie. Pracują w dużych organizacjach wydobywających kryptowaluty lub indywidualnie. Płacenie górnikom wymaga wdrożenia skutecznego systemu. Ten system zapewnia, że każdy górnik otrzymuje nagrodę, gdy tylko jest ona należna. Ale bez fizycznej osoby lub organizacji stojącej za wydobyciem Bitcoin, nie jest łatwo dowiedzieć się, kto płaci za wydobycie.

Jednak, aby zrozumieć, działanie tego systemu wypłat za wydobycie Bitcoin, konieczne jest uświadomienie sobie, że górnicy potwierdzają i uwierzytelniają transakcje Bitcoin na blockchainie Bitcoin. Robiąc to, górnicy następnie kwalifikują się do nagrody. Nagrody są automatyczne.

Blockchain Bitcoin płaci za wydobycie Bitcoinów. Można uznać blockchain za pracodawcę górników. Jako taki „pracodawca” sam płaci nagrody za wydobycie Bitcoin. Żadna osoba ani organizacja nie jest właścicielem górnictwa Bitcoin. Ale skąd w takim razie pochodzi nagroda?

Nagroda pochodzi od użytkowników Bitcoin. Kiedykolwiek górnik zatwierdzi twoją transakcję Bitcoin, wtedy blockchain użyje części Bitcoin, aby nagrodzić górnika. Z milionami transakcji występujących codziennie na blockchain, jest wystarczająco dużo bitcoinów, aby nagrodzić górników.

Konkluzja 

Możesz zarobić więcej Bitcoinów poprzez wydobywanie Bitcoinów. Jako górnik otrzymujesz nagrodę za każdym razem, gdy rozwiązujesz skomplikowaną zagadkę kryptograficzną. Nagroda jest w Bitcoinach. Ta nagroda pochodzi z samego blockchaina Bitcoin. Ponieważ górnicy zatwierdzają transakcje kryptowalutowe na blockchainie, blockchain dostaje część transakcyjnych Bitcoinów i wykorzystuje je do nagradzania górników. Technologia Blockchain jest wciąż nowa i skomplikowana dla wielu osób, a zrozumienie jej działania, w tym systemu nagród, wymaga więcej czasu.

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *