REKLAMA

Kupując garaż blaszany nie musisz ograniczać się do modeli z katalogu producenta. Dopytaj o zamówienia indywidualne

Kierowcy bardzo dbają o swoje samochody – w szczególności mężczyźni. Jednym z podstawowych sposobów utrzymania doskonałego wyglądu karoserii jest trzymanie auta w garażu. Oczywiście nie można pominąć regularnego mycia i innych czynności pielęgnacyjnych, jednak porządna ochrona przed opadami czy promieniowaniem UV jest nie do zastąpienia. Nic zatem dziwnego, że zainteresowanie garażami systematycznie wzrasta. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy standardowe modele z różnych względów nie spełniają wszystkich oczekiwań?

REKLAMA

Nie gódź się na niepotrzebne kompromisy. Poszukaj producenta, który robi garaże na wymiar wysokiej jakości

REKLAMA

Niektórzy nie chcą ograniczać się tylko i wyłącznie do parkowania samochodu, tylko np. urządzić jeszcze w budynku gospodarczym składzik na narzędzia albo sprzęt sportowy. Wtedy potrzebny będzie obiekt o znacznie większych niż standardowe wymiarach. Trzeba mieć przy tym świadomość, że przestrzeń dostępna na działce również określa zakres rozwiązań, jakie można na danym terenie zastosować. Ze względu na rozbudowane możliwości personalizacji konstrukcji, garaże na wymiar mają dla konsumentów zdecydowanie więcej sensu, niż warianty standardowe. W przypadku zamówień indywidualnych da się przystosować nie tylko wielkość obiektu, ale też określić mnóstwo pozostałych cech. Na przykład rodzaj konstrukcji dachu. Przykładowo firma NikoStal oferuje wariant dwuspadowy oraz 4 wersje pokrycia jednospadowego. Wybór typu górnej osłony ma większe znaczenie, niż się to na pierwszy rzut oka wydaje. W końcu chodzi o ukierunkowanie opadów we właściwą stronę, a także wytrzymałość pod ciężarem śniegu.

Możesz mieć porządny budynek gospodarczy w pełni dostosowany do Twoich specyficznych potrzeb

Na tym dostępne opcje wcale się nie kończą. Warto zwrócić uwagę na dostępne dodatki. W pierwszej kolejności rodzaj bramy: uchylną, jedno- lub dwuskrzydłą. Dokonany wybór bezpośrednio wpływa na domyślną wysokość światła wjazdu. Standardowo wynosi ona około 185 centymetrów – zamawiając garaż na wymiar spokojnie można ją podwyższyć nawet do 250 cm. W niektórych przypadkach przydadzą się tradycyjne, „osobowe” drzwi. A co z dostępem do naturalnego światła, potrzebnego podczas wykonywania drobnych prac naprawczych i konserwacyjnych? Wtedy należy poprosić o wycięcie jednego lub kilku otworów okiennych w upatrzonych zawczasu punktach na ścianie. Z kolei estetów z pewnością ucieszy możliwość wyboru koloru blachy. Dzięki temu garaże na wymiar są nie tylko maksymalnie funkcjonalne, ale też harmonijnie komponują się z otoczeniem domu i ogrodu.

Materiał partnera

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *