REKLAMA

WIDEO: 11 przegląd 'Poezja w piosence. Agnieszka i inni’

W piątkowy wieczór w Miejsko-Gminnym domu Kultury odbył się przegląd muzyczny „Poezja w piosence. Agnieszka i inni”, w którym wzięło udział wielu zdolnych artystów z całej Polski.

REKLAMA

To już 11 odsłona konkursu, który stworzył Roman Cieślak – muzyk, instrumentalista i kompozytor z MGDK Końskie. Celem przeglądu jest popularyzacja twórczości uznanych artystów, integracja i ożywienie amatorskiego ruchu artystycznego, promocja osobowości scenicznych. W tym roku w przeglądzie wzięło udział 23 wokalistów z całego kraju. Zostali oni wybrani z ponad 50 przesłanych zgłoszeń na podstawie nagrań demo. Wydarzenie prowadziła Urszula Nowicka. Wśród zaproszonych gości był również burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

REKLAMA

W piątkowy wieczór mogliśmy usłyszeć piosenki autorów takich jak Agnieszka Osiecka, Marek Dutkiewicz, Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora, Czesława Niemen, Grzegorz Ciechowski, Michał Zabłocki czy Marek Grechuta.

Młodzi artyści wystąpili albo z własnym akompaniamentem, albo z akompaniamentem zespołu złożonego z koneckich muzyków: Romana Cieślaka, Piotra Zaborowskiego, Marka Wąsika i Zbigniewa Werensa.

Wokalistów oceniało jury w składzie: Marzena Ślusarska – wokalistka jazzowa i dziennikarka muzyczna Radia Kielce, Lilia Kowalska – wokalistka, trenerka muzyczna, Dariusz Kowalczyk – dyrektor Biblioteki Publicznej im. Cezarego Chlebowskiego w Końskich oraz Piotra Salata – dyrektor Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich, wokalista, kompozytor.

Mieli oni trudne zadanie, ponieważ poziom występów był bardzo wysoki. Po burzliwych i długich obradach przewodnicząca jury – Marzena Ślusarska odczytała werdykt – Pierwsze miejsce bezapelacyjnie powędrowało do Kwartetu Whats Up”. II miejsce zajęła Magdalena Chołuj z Kielc, III miejsce Zofia Sydor z Krakowa. Wyróżnieni zostali: Filip Rychcik z Warszawy, Katarzyna Chodurek ze Staszowa, Klaudia Groth z Rumii i Małgorzata Stec z Bełchatowa. Zwycięzcy otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 1500,00 zł. Za zajęcie II miejsca wręczono nagrodę w wysokości 1000,00 zł a za III miejsce otrzymano nagrodę w wysokości 700,00 zł. Osoby wyróżnione otrzymały po 250,00 zł.

Gratulujemy. Państwa zapraszamy do naszej krótkiej relacji wideo już wkrótce.

Lista wszystkich wykonawców:

Emilia Chlewicka z Kielc „Jak na lotni”
Jakub Gałuszny z Chorzowa „Lubię ten smutek”
Patrycja Dukat z Końskich „Dla ciebie”
Klaudia Groth z Rumii „Miłość”
Antoni Zamudio – Zeidler z Bydgoszczy „Dla ciebie jestem sobą”
Arkadiusz Solarz z Radomia „Uciekaj moje serce”
Urszula Stachura z Łopuszna „Dziwny jest ten świat”
Filip Rychcik z Warszawy „Jeszcze nie czas”
Nina Kumorek z Żywca „Wyciągają grzyby szyje”
Aleksandra Papierz z Łodzi „Nie pytaj o Polskę”
Izabela Drogosz z Kielc „Lizbona, Rio, Havana”
Julia Kamińska z Kielc „Nie budźcie mnie”
Aleksandra Kuroczko z Sandomierza „Ucisz serce”
Julia Maszczak z Sandomierza „Piosenka dla ptaka”
Michał Bojczuk ze Skarżyska – Kamiennej „Absolutnie”
Kwartet Whats Up z Kielc „Zacznij od Bacha”
Alicja Woldańska z Końskich „Wariatka tańczy”
Zofia Sydor z Krakowa „Wybacz Mamasza”
Katarzyna Chodurek ze Staszowa „Proszę sądu”
Urszula Szumska z Kielc „Poranne łzy”
Magdalena Chołuj z Kielc „Kto tak ładnie kradnie”
Małgorzata Stec z Bełchatowa „Kochankowie z ulicy Kamiennej”
Karolina Pękalska z Kielc „Szklana pogoda”

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *