REKLAMA

Łukasz Świerczyński z mocnym wsparciem Adama Jarubasa i Agaty Binkowskiej [wideo, zdjęcia]

Stąporkowianin Łukasz Świerczyński startuje w wyborach do Sejmu RP z pozycji 9 na liście nr 1 Polskiego Stronnictwa Ludowego. W sobotę Świerczyński na targowicy miejskiej w Stąporkowie spotykał się z mieszkańcami, a wspierali go czołowi działacze PSL w województwie: europoseł Adam Jarubas i radna wojewódzka Agata Binkowska. 

REKLAMA

„Bezpośrednia kampania i rozmowa z mieszkańcami to moim zdaniem najlepszy sposób do uzyskania jak największej ilości głosów” – mówił nam na miejscu Łukasz Świerczyński.

Problemy na jakie podczas rozmów z kandydatem wskazywali mieszkańcy są różne. Jeden pojawiał się jednak najczęściej –„Głównym problemem, o którym rozmawiam z mieszkańcami i jaki sygnalizują jest dostępność do służby zdrowia […] Służba zdrowia to nasz sztandarowy punkt. Zwiększenie nakładów na służbę zdrowia i my jako jedyna partia pokazujemy gdzie te pieniądze można znaleźć” – Świerczyński

REKLAMA

Świerczyńskiego w kampanii wyborczej wspierają Adam Jarubas i Agata Binkowska.

Polskie Stronnictwo Ludowe w tej kampanii wyborczej zwraca jednak uwagę na każdą grupę społeczną. Widzi zagrożenia dla przedsiębiorców i proponuje im między innymi dobrowolne płacenie ZUS-u, są projekty dla seniorów, czy ludzi młodych jak program „Własny Kąt”. O programie szerzej opowiedział nam lider „Koniczynek” w świętokrzyskim, eurodeputowany Adam Jarubas – „PSL ma program bardzo konkretny: emerytura bez podatku, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców. Bardzo nam zależy by rozpowszechniać odnawialne źródła energii. Dzisiaj widzimy zmiany klimatu, różne anomalia pogodowe, które są skutkiem tego, że ludzie bezmyślnie często eksploatują środowisko. Chcemy mówić, że w trosce o przyszłość naszych dzieci musimy wziąć za to odpowiedzialność, zmieniać nośniki energii, wymieniać piece, wymieniać systemy ciepłownicze. Po to też są środki europejskie i o to trzeba walczyć. Zdrowa żywność, bezpieczeństwo żywnościowe, program ‚Własny Kąt’ – to autorska propozycja, gdzie chcemy przeznaczyć dla ludzi do 35 roku życia, młodych rodzin, ale też dla singli 50 tysięcy złotych na wkład własny do kredytów mieszkaniowych. To po to by ludzie zostawali tutaj, nie wyjeżdżali do innych regionów. Kampania nasza cechuje się tym, że wychodzimy do ludzi, rozmawiamy, cieszę się, że mieszkańcy Stąporkowa reagują na rozmowy bardzo przyjaźnie. Odnośnie służby zdrowia to przede wszystkim bez wzrostu nakładów na ten cel nie uda się poprawić sytuacji. To jest temat, z którym wiele rządów nie dało sobie rady. Natomiast ten ewidentnie porzucił te problemy na rzecz innych, bardziej efektownych, spektakularny działań. Tu chodzi jednak o to by rozwiązywać problemy Polaków. Chcemy podnieść nakłady na ochronę zdrowia do poziomu prawie 7% PKB. Można to częściowo zrobić przesuwając składkę rentową, która jest płacona przez każdego z Polaków pobierających wynagrodzenie. Musi być tutaj więcej środków po to by było też więcej lekarzy. Brakuje dzisiaj kilkanaście tysięcy lekarzy po to by nie stać w kolejkach. To jest problem, z którym się borykają Polacy od lat, a my chcemy go rozwiązać. Proponujemy podpisanie paktu dla zdrowia. Uważamy, że to jest tak ważna dziedzina dla Polaków, że temat powinien być wyjęty z bieżącego łomotu politycznego, a powinno się podpisać ponadpartyjny pakt na wiele lat po to by ten problem wreszcie rozwiązać” – tłumaczył przed naszą kamerą działacz.

Spotkania z mieszkańcami to podstawa zdaniem Łukasza Świerczyńskiego.

Te wszystkie założenia chce z poziomu Sejmu RP wdrażać Łukasz Świerczyński, a znane twarze z PSL w naszym województwie już teraz mocno go wspierają:

„Sama nie startuje, ale mając takiego kandydata trudno nie pomagać. Następny dzień kampanii wyborczej jest bardzo pracowity i najlepszy kandydat z powiatu koneckiego, z województwa świętokrzyskiego Łukasz Świerczyński. To młody, bardzo kreatywny człowiek, który ma ogromne doświadczenie w samorządzie. Jednak też bardzo mocno pracował nad tym by program Polskiego Stronnictwa Ludowego był skierowany do wszystkich” – tłumaczy Agata Binkowska, radna wojewódzka związana osobiście z gminami Radoszyce i Słupia Konecka.

„Dzisiaj z Agatą Binkowską wspieramy Łukasza Świerczyńskiego, lokalnego człowieka stąd. Już dzisiaj kilka rozmów tutaj odbyłem i ludzie też pytali: a na kogo by Pan zagłosował? Ja mu mówiłem: to Wy głosujecie, odpowiadali ‚my na swojego’ i wielu wskazywało na Łukasza. Jesteśmy po to by pokazać, że jesteśmy razem, gramy drużynowo” – deklaruje Adam Jarubas.

Wybory do Parlamentu RP zaplanowano już na przyszłą niedzielę 13 października. Jaki wynik osiągnie w nich Łukasz Świerczyński? Wsłuchując się w głosy mieszkańców spotkanych na targu w Stąporkowie można zakładać, że na pewno bardzo dobry.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Łukasz Świerczyński z mocnym wsparciem Adama Jarubasa i Agaty Binkowskiej [wideo, zdjęcia]

  1. Kurdę nie mam gumofilcy, muszę kupić dopiero, ale jak byś był dobrze zorientowany w sprawach wsi, to byś wiedział, że trzoda chlewna nie stoi już w gnoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *