REKLAMA

‚Magiczne Hucisko’ przyciągnęło wiele osób [wideo, zdjęcia]

W Hucisku odbył się w sobotę festyn rodzinny o nazwie „Magiczne Hucisko”. W programie były występy muzyczne, przejażdżki quadem oraz nauka korzystania z repliki broni z jednostką strzelecką oraz wiele innych atrakcji!

REKLAMA

Podczas wydarzenia odbyły się występy wokalne i taneczne lokalnej młodzieży. Przybyli mogli też obejrzeć stoiska sołectw Czarniecka Góra i Kozia Wola, a także skosztować smakołyków Koła Gospodyń Wiejskich z Huciska. Poza tym mogli też pokusić się na kiełbaskę z grilla lub kaszankę.

Dla najmłodszych były przygotowane kramy z zabawkami, przejażdżka quadem, stoisko Jednostki Strzeleckiej 2160, gdzie dzieciaki mogły wziąć do ręki repliki karabinów i pistoletów oraz nauczyć się bezpiecznej obsługi broni. Dzięki druhom z OSP KSRG Odrowąż, każdy mógł poczuć się jak strażak i celować do pachołków wodą z węża gaśniczego.

REKLAMA

To nie był pierwszy raz, gdy festyn rodzinny odbywa się w Hucisku, a po zainteresowaniu uczestników możemy śmiało stwierdzić, że nie jest to też ostatnia jego edycja. Szczególnie mocno w mieszkańców wsi wierzy sołtys Paweł Bartosiński – „Wychowałem się w tej miejscowości od urodzenia i myślę, że nie ma raczej miejscowości w naszej gminie, gdzie ludzie są tak zintegrowani, tak godni podziwu i zawsze współpracują z sołtysem i radą sołecką”

W wydarzeniu udział wziął także między innymi członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *