REKLAMA

Matura 2020: Matematyka. Jak sobie poradzili maturzyści? [WIDEO]

Niemal 280 tysięcy absolwentów ostatnich klas szkół średnich w całym kraju, z czego około 450 osób z powiatu koneckiego przystąpiło we wtorek do egzaminu maturalnego z matematyki. 

REKLAMA

Jak koneckim abiturientom poszło z „królową nauk”? Opowiedzieli nam o tym absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich. Nasi rozmówcy zapytani o najtrudniejsze zadanie niemal jednogłośnie wskazali liczenie objętości ostrosłupa.

„Wydaje mi się, że poszło mi dobrze. Jestem zadowolony. W jednym z zadań trzeba było obliczyć objętość ostrosłupa oraz tangens kąta pomiędzy ścianą boczną a płaszczyzną i to mogło być najbardziej problematyczne, ale generalnie łatwe było” – mówił nam Marcin.

REKLAMA

„Poszło mi chyba całkiem nieźle, ale dopiero się okaże. Było sporo zadań z trygonometrii jak na podstawę, szczególnie trudne było ostatnie zadanie – było z geometrii przestrzennej i sprawiło mi największy problem. Trzeba było w nim obliczyć objętość ostrosłupa” – opowiadała nam Ola.

„Matura poszła mi bez problemu. Skończyłem wcześniej. Największy problem sprawiło mi ostatnie zadanie, ponieważ wynik wyszedł dosyć niespodziewany. Trzeba było obliczyć objętość ostrosłupa znając długość krawędzi bocznej i tangens nachylenia ściany bocznej do podstawy” – mówił nam Dominik.

Matura z matematyki nie odbyła się bez zakłóceń. W nocy z poniedziałku na wtorek do wielu szkół ktoś wysłał maile z informacją o zagrożeniu bombowym oraz możliwości pozostawienia w placówce broni chemicznej. Wczoraj maturzyści przystąpili do egzaminu z języka polskiego [relacja – TUTAJ]. Już jutro otworzą arkusz z języka obcego nowożytnego, natomiast do 29 czerwca będą mierzyć się z wybranymi przez siebie przedmiotami na poziomie rozszerzonym.

REKLAMA

Dodaj komentarz