REKLAMA

Nauczycielka z Końskich wystąpiła w ‚Szkole z TVP’ [zdjęcia]

Nauczycielka biologii i przyrody z I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich Marlena Bernacka-Pluta poprowadziła lekcje w ramach projektu „Szkoła z TVP” dla klas I i II szkoły ponadpodstawowej.

REKLAMA

Marlena Bernacka–Pluta nagrała 10 lekcji biologii, które można obejrzeć na vod.tvp.pl. Pierwszy odcinek zrealizowano w połowie kwietnia, a ostatni pod koniec maja. „Po odebraniu telefonu z propozycją, byłam zaskoczona i nawet zdenerwowana” – wyznaje nauczycielka – Po przemyśleniach, ,,podniosłam rękawicę” i postanowiłam spróbować. Zostałam również poproszona o pomoc przez koleżankę z Kielc, panią Magdalenę Kosacką, z którą współpracowałam podczas organizacji Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w województwie świętokrzyskim”. Z całego województwa świętokrzyskiego na poprowadzenie lekcji biologii na antenie zgodziły się tylko te dwie nauczycielki, pomimo wielu składanych propozycji innym pedagogom.

REKLAMA

„Propozycja poprowadzenia zajęć początkowo była bardzo dużym wyzwaniem – mówi pani Marlena – „Głównie przez falę wcześniejszego hejtu, który został wylany na nauczycieli prowadzących lekcje na początku zawieszenia zajęć w szkołach, ale również przez ogrom pracy podczas tworzenia i prowadzenia zajęć online dla uczniów w swojej szkole”.

Dla nauczycielki z Końskich wystąpienie przed kamerą było nowym doświadczeniem. Podczas przygotowań do nagrań pani Marlena omawiała przebieg lekcji z wydawcą oraz recenzentem – ekspertem zatrudnionym przez Akademię Telewizyjną. Jak wspomina, nagrania poprzedzały konsultacje merytoryczne i te natury czysto technicznej. Pierwszym tematem nagrywanym przez nauczycielkę, były jej ulubione zwierzęta – gady oraz budowa układu krwionośnego człowieka. Podczas udziału w projekcie nauczycielka uczestniczyła w szkoleniach prowadzonych przez Akademię TVP – ,,Mówienie na antenie” – z Marią Bończyk oraz ,,Prowadzenie lekcji szkolnych w telewizji” z Jędrzejem Dudkiewiczem.

Jeden z odcinków – TUTAJ. 

Źródło: Starostwo Powiatowe

Zdjęcia (I LO w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *