REKLAMA

Relacja wideo: Mecz Kielce – Szwecja zapełnił halę w Radoszycach

Wielu siatkarskich emocji doświadczyli wszyscy, którzy w poniedziałkowe popołudnie przybyli do Hali Sportowej w Radoszycach. A było to mnóstwo osób, bo mecz Dafi Społem Kielce kontra Reprezentacja Szwecji oglądał komplet kibiców! 

REKLAMA

„Właściwie już kilka miesięcy temu, po ostatnich wydarzeniu kiedy to półtora roku temu była u nas Skra Bełchatów, a potem w piłkę ręczną grało Vive, my zaczęliśmy planować żeby następną niespodziankę dla naszych mieszkańców zrobić. Miała nią być reprezentacja kraju. Prowadziliśmy rozmowy z kilkoma reprezentacjami i przyjechała do nas Reprezentacja Szwecji. Bardzo się cieszymy, że to jest następna niespodzianka dla naszych mieszkańców. Sport jest u nas górą, chcemy mieć zdrowe społeczeństwo, a więc sport musi być na dużym poziomie. To, że jest ogromne zainteresowanie bardzo mnie cieszy. To nas jeszcze bardziej mobilizuje by inwestować w sport. U nas działa już Akademia Skry Bełchatów, działa Akademia Korony Kielce. Następne pomysły przed nami. Dopiero się rozpędzamy. Kto dziś wygra? Na pewno nie będzie remisu, bo to siatkówka. A jeżeli nie ma remisu to serce mówi mi, że wygra zespół miejscowy, czyli Dafi Społem Kielce.” – opowiadał nam tuż przed rozpoczęciem pojedynku Michał Pękala, burmistrz Radoszyc.

Towarzyski mecz miał oprawę godną widowiska ze stawką. Nie zabrakło miejscowych cheerleaderek, a do dopingu obu zespołów kibiców zagrzewał spiker. Ostatecznie jednak burmistrz Michał Pękala się mylił, a Szwecja pokonała Dafi Społem Kielce nietypowym dla siatkówki wynikiem 4:0, wygrywając w poszczególnych setach 25:17; 25:22; 25:21 oraz 15:8.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Relacja wideo: Mecz Kielce – Szwecja zapełnił halę w Radoszycach

  1. Pingback: Siatkówka łączy kraje i kluby! | Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów

  2. Pingback: Sparingi reprezentacji Szwecji z Dafi Społem Kielce – DeGie | Dariusz Grzyb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *