REKLAMA

Miasto rozdało pieniądze na profilaktykę

Rozstrzygnięto coroczne konkursy dotyczące miejskiego wsparcia dla podmiotów propagujących sport, a także zajmujących się profilaktyką. Wiemy kto na jaką kasę może liczyć. 

REKLAMA
Rozpoczecie roku ZSP1 30

Najwięcej pieniędzy przeznaczono na organizację czasu wolnego młodzieży i profilaktykę skierowaną w kierunku tej grupy społecznej.

Wśród organizacji, którym przyznano dofinansowanie na realizację zadań publicznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym znalazły się: Stowarzyszenie Abstynentów Klubu „Radość”, Stowarzyszenie SPINACZ, ZHP Komenda Hufca w Końskich, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, UKS Wodnik, UKS Olimpia, MKS Neptun, KSSPR i Stowarzyszenie Fair Play.

Największe pieniądze przyznano na realizację projektu pt. „Organizacja letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych oraz z grup ryzyka pochodzących z najuboższych rodzin z terenu miasta i gminy Końskie.”, które twórcą był Zarząd Oddziału Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Na dwie kolonie TPD otrzymało od miasta 72 tysiące złotych.

REKLAMA

Na 34 tysiące złotych wsparcia może liczyć MKS Neptun Końskie, a środki te ma przeznaczyć na organizację cyklu turniejów sportowych w różnych dyscyplinach dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz na zajęcia z profilaktyki. Trzecią co do wielkości dotację dostał KSSPR na realizację podobnych zadań co Neptun. Jeśliby projekty liczyć łącznie to warto odnotować, iż na swoje działania Stowarzyszenie Abstynentów Klubu „Radość” otrzyma aż 34 tysiące 250 złotych. Zadania, które klub ma wykonać za te fundusze to między innymi utrzymywanie telefonu zaufania „Niebieska Linia”, organizowanie ruchu trzeźwościowego na terenie Gminy Końskie i propagowanie trzeźwego trybu życia.

Pełna lista projektów i organizacji, które mają je wykonywać jest do odnalezienia TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *