REKLAMA

Mikołajki w Rudzie Malenieckiej z myślą o zwierzętach [wideo, zdjęcia]

Koncert i kiermasz charytatywny, z którego zyski zostały przeznaczone na karmę dla zwierząt ze Schroniska w Radomiu zorganizowano w Szkole Podstawowej w Rudzie Malenieckiej w Mikołajki. Za piątkową imprezą stała miejscowa wokalistka Ewa Makówka. 

REKLAMA

„Pomysł wziął się stąd, że mam psa, którego przygarnęłam z ulicy oraz moja znajoma przygarnęła ze schroniska w Radomiu. Stąd ten pomysł, na który wpadliśmy z moim muzykiem. Pomyślałam by zrobić koncert charytatywny z myślą o zwierzątkach. Zbliża się zima. W schronisku jest ponad 500 psów, ponad 30 kotów i stąd właśnie pomysł by to wszystko zorganizować” – opowiada Ewa Makówka, inicjatorka wydarzenia.

Pomysł Ewy spodobał się władzom szkoły w Rudzie Malenieckiej oraz wójtowi tej gminy Leszkowi Kucy, który także przysłuchiwał się charytatywnemu koncertowi. Przyjść na wydarzenie mógł każdy – nie było ono zamknięte wyłącznie dla uczniów i nauczycieli. Na zorganizowanej scenie zaśpiewał zespół Gagatki z wokalistką – organizatorką wydarzenia Ewą Makówką, zatańczyły dzieci szkolone przez nauczycielkę Jadwigę Makówkę. Zorganizowano także konkurs wokalny dla uczniów klas 6-8 –„Nagrodą jest nagranie w Studiu Koliber ufundowany przez to studio. Tutaj zaś odbywa się kiermasz: sprzedajemy różnego rodzaju babeczki, ciasta, również będzie tort. Są stroiki, a wszystkie pieniążki przeznaczamy na karmy dla zwierząt” – tłumaczy organizatorka.

REKLAMA

Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Zgromadzono ponad 1700 złotych ze sprzedaży słodkości oraz ozdób. Kwota ta powiększy pulę zebranej karmy, a tej zgromadzono podczas imprezy 210 kilogramów! Dodatkowo w dniach poprzedzających wydarzenie społeczność Rudy Malenieckiej dostarczyła do Ewy Makówki kolejne 236 kilogramów karmy!

Do zbiórki zaangażowały się także szkoły:  II LO w Końskich,  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich, Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie, Szkoła Podstawowa w Miedzierzy, Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej.

W najbliższych dniach zebrana i zakupiona karma zostanie dostarczona do schroniska w Radomiu. Partnerami akcji byli Stowarzyszenie ImperActive oraz Stowarzyszenie w Dolinie Czarnej.

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *