Mistrz Szachownicy 2019. Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Stąporkowa [zdjęcia]

Stereotyp szachisty już dawno odszedł do lamusa, gra bowiem staje się coraz modniejsza zarówno wśród dorosłych jak i dzieci. Dowodem tego był również sobotni Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Stąporkowa jaki został rozegrany w lokalnym Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. U nas relacja i wyniki.

W strategicznych potyczkach rywalizowało ponad dwudziestu zawodników przybyłych między innymi ze Stąporkowa, Kielc, Skarżyska – Kamiennej, Końskich, Niekłania, Szydłowca. Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych do lat 16 oraz powyżej – Open. Zawody odbyły się w systemie Chess Arbiter 2016 – 9 minut, 15 minut dla uczestnika na parę – przewodniczył im sędzia Łukasz Łukomski.

„Cieszy nas, że coraz więcej dzieci i młodzieży uczy się gry w szachy, a to jest między innymi zasługą naszego mistrza szachowego Zdzisława Sochy, który przychodzi na cotygodniowe spotkania szachowe z młodzieżą, przekazując swoją wiedzę” – mówi Katarzyna Sorn, dyrektor MGOiKS.

Po kilku godzinnych zmaganiach nadszedł czas na uhonorowanie zwycięzców, jako organizator, dokonała tego burmistrz Dorota Łukomska. W klasyfikacji brano pod uwagę punkty zdobyte przez dwóch najlepszych zawodników z każdej miejscowości i tak drużynowo pierwsze miejsce zdobył Stąporków, następnie Skarżysko-Kamienna, na trzecim było Końskie, a na czwartym Szydłowiec. Wśród najmłodszych medal za pierwsze miejsce zdobył Kacper Socha, za drugie Nataniel Dudzic, a za trzecie Patryk Pilarski. W kategorii Open zwyciężył Waldemar Bednarz, na drugim był Mariusz Cichocki, a na trzecim Włodzimierz Grabowski. Ponadto wręczono medale dla Zdzisława Sochy, najstarszego zawodnika turnieju i najmłodszego Michała Mackiewicza.

Wszystkich zainteresowanych grą w szachy zapraszamy na cotygodniowe zajęcia odbywające się w czwartki w godz. 15.30-18.00 w kawiarni MGOiKS w Stąporkowie. Wstęp jest bezpłatny.