REKLAMA

Miliony na kolejne drogi w Końskich [wideo, zdjęcia]

Mieszkańcy kolejnego osiedla w Końskich doczekają się nowych dróg, chodników, a także modernizacji ich sieci kanalizacji. Mowa tu o najstarszym osiedlu domów jednorodzinnych i takich ulicach jak Żeromskiego, Mickiewicza oraz PCK. 

REKLAMA

To dobra wiadomość dla mieszkańców ulic: PCK, Stefana Żeromskiego i Adama Mickiewicza. Gmina Końskie założyła wniosek o dofinansowanie ich przebudowy do ubiegłorocznego konkursu ogłoszonego w ramach Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, ale wart ponad 4 mln zł projekt znalazł się na liście rezerwowej. Kilka dni temu lista zadań dofinansowanych została zaktualizowana i znalazł się na niej konecki projekt z przyznaną prawie 3 – milionową dotacją.

REKLAMA

Teraz przed gminą ogłoszenie przetargu. Wtedy okaże się ile do przebudowy będzie musiał dopłacić konecki samorząd. Realizacja tej inwestycji przy tak dużej dotacji wydaje się być jednak czymś niezagrożonym.

Zdjęcia (UMiG Końskie):

REKLAMA

6 thoughts on “Miliony na kolejne drogi w Końskich [wideo, zdjęcia]

 1. bikom pisze:

  Przecież na foto widać, że nic tym drogom ani chodnikom nie brakuje, nawet dziur nie ma. Tylko trochę krawężniki powyszczerbiane. Ale w innych miejscach powiat potrafi zrobić pół drogi między miejscowościami i jest OK. Przykład to droga Odrowąż – Pardołów.

  • Bolo pisze:

   Po co Odrowąż Pardolow jak się nie mylę to na tej drodze są cztery domy,dla saren drogę robić lub dla dzików przecież są nie zmotoryzowani.

 2. aaa pisze:

  PEWNIE NA TYM OSIEDLU MIESZKA JAKIŚ VIP A E KADENCJA ZBLIA SIĘ KU KOŃCOWI TO TRZEBA COŚ ZROBIĆ DLA SIEBIE ,a może by tak ul wjazdowa bardziej ruchliwa ,1-go maja i wiele innych UWAŻAM ŻE TO NIE POTRZEBNA INWESTYCJA

 3. Mieszkaniec pisze:

  No to pięknie w jednym miejscu się remontuje w drugim miejscu zamiast wybudować chodnik to stawia się znak D-40 strefa zamieszkania i buduje spowalniacze bo to taniej niż wybudowanie chodnika. Przykład Osiedle Jana Pawła II. 16 lat temu jak miasto sprzedawało działki to twierdziło, że są drogie bo będą budowane chodniki i na ten cel będą między innymi przeznaczone pieniądze z sprzedaży tych działek i tak mieszkańcy osiedla czekają już 16 lat na chodniki i z tych pieniędzy może i buduje się chodniki tylko nie na tym osiedlu. Ciekawe kto mieszka przy tych ulicach, że trzeba je remontować zamiast w innym miejscu wybudować to co się obiecało.

 4. aaa pisze:

  mieszkaniec ma całkowitą racje SUPER a na tym osiedlu mieszka jak pisałe jakiś vip jak się dowiem kto to napiszę

 5. aga pisze:

  a ja sie pytam kiedy bedzie ukonczona obwodnica i zakonczy sie ten koszmar mieszkancow ?tiry jezdza przez centrum miasta. Czey miasto Konskie nie ma nic do powiedzenia .?mysle ze to temat na wybory z presja rozliczenia politykow w trybie natychmiastowym,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *