REKLAMA

Modliszewice i Słupia Konecka z dofinansowaniami na wozy strażackie

Podczas wojewódzkich obchodów „Święta Strażaka”, które w weekend zorganizowano w Kielcach wicepremier RP Beata Szydło przekazywała przedstawicielom samorządów promesy dotyczące dofinansowania do zakupu wozów strażackich. Środki trafiły do dwóch jednostek z powiatu koneckiego: OSP Modliszewice oraz OSP Słupia Konecka. 

REKLAMA

Wójt Słupi Koneckiej Robert Wielgopolan z dumą odbiera dofinansowanie z rąk wicepremier Szydło.

Wicepremier Beata Szydło wręczyła 14 jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa świętokrzyskiego promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Nowe samochody otrzymają m.in. jednostki w Modliszewicach, Stopnicy, Tokarni, Leszczynach, Obrazowie i Skalbmierzu. Zakup sprzętu jest możliwy dzięki dotacji (2 mln 800 tys. zł) z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jednak większą część kwoty gminy muszą pokryć z własnych środków.

Pieniądze z rządowych środków otrzymały gminy Końskie oraz Słupia Konecka na zakup wozu dla jednostek w Modliszewicach i w Słupi. W przypadku Słupi kwota  wszystkich pozyskanych z zewnątrz środków to 410 tys złotych, do Modliszewic z zewnątrz powędrowało 310 tysięcy złotych. Koszty w pełni uzbrojonych wozów bojowych kształtują się w przedziale od 550 tys zł do nawet 800 tys zł.  Pozostałe środki będą musiały dołożyć samorządy gminne.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *