REKLAMA

Na Hubala kolejne zmiany! [wideo, zdjęcia]

Odrestaurowany i podświetlony pomnik, uprzątnięty plac wokół niego, a także wymienione płyty chodnikowe to tylko niektóre ze zmian wciąż realizowanych przy ulicy Hubala w Końskich.

REKLAMA

W tym roku ten rejon miasta doczekał się wielu inwestycji. O budowie zatok postojowych (TUTAJ) oraz remoncie schodów (TUTAJ) już informowaliśmy. To jednak nie wszystko, ostatnie dni to renowacja pomnika oraz utwardzanie terenu.

Potrzebę remontu pomnika majora Hubala w Końskich władze zauważyły podczas ostatniego wyścigu kolarskiego nazwanego imieniem tego wielkiego partyzanta. Popiersie bohatera ziemi koneckiej, a także tablica z jego imieniem stoją na rogu Hubala i Polnej od 2004 roku. Tegoroczne prace są pierwszymi, które dotknęły to miejsce. Przede wszystkim pozbyto się drzew, które zasłaniają obiekt. Popiersie, płyty z napisem, a także trzymające je cokoły mocno odświeżono. Dodatkowo pomnik poświęcony Henrykowi Dobrzańskiemu wieczorami i nocą będzie podświetlany.

REKLAMA

W najgorszym stanie przed remontem były płyty chodnikowe znajdujące się na placyku wokół pomnika. Teraz jest tam już nowe podłoże. To jednak nie koniec plac związanych z tą ulicą. Rozpoczęła się także przebudowa utwardzenia terenu w okolicach blokowiska znajdującego się przy pobliskim kantorze. Wkrótce mieszkańcy otrzymają tam zupełnie nowe otoczenie bloku, a koszt tych prac to około 80 tysięcy złotych.

Zdjęcia:

[image-comparator left=”http://tkn24.pl/wp-content/uploads/2016/09/Remonty-na-Hubala-12.jpg” right=”http://tkn24.pl/wp-content/uploads/2016/09/Remonty-na-Hubala-13.jpg” width=”100%” classes=”hover”][/image-comparator]

Remonty na Hubala 07

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *