REKLAMA

Nadciąga RAP LOKAL 2 Końskie! W teledysku udział wziąć może każdy!

Przed rokiem w powiecie koneckim bardzo głośno było o akcji Rap Lokal. Grzegorz Kowalewski przeniósł na nasze lokalne podwórko inicjatywę, która została zapoczątkowana w Pabianicach. W skrócie – miejscowi raperzy tworzyli klip by zebrać środki na szczytny cel. Przed nami druga edycja tego wydarzenia! W kręceniu teledysku do Rap Lokal 2 Końskie może wziąć udział każdy. Tym razem raperzy w sprzęt muzyczny chcą wyposażyć ośrodek Monar w Stąporkowie. 

REKLAMA

„Przed rokiem akcja nam fajnie wypaliła. Udało się wyposażyć studio muzyczna w Domu Dziecka w Stąporkowie… niestety tam przebywa głównie bardzo młoda młodzież i cieszyło się ono niewielkim zainteresowaniem. W porozumieniu z panią dyrektor jednostki uznaliśmy, że studio przenosimy do ośrodka Monar-Markot w Stąporkowie. Wiem, że tam są osoby, które chcą zaangażować się w produkcję muzyczną i my im to umożliwimy. Studio przenosimy, ale teraz zbieramy na instrumenty tak by np. próby mogli odbywać tam nie tylko raperzy, ale i całe zespoły. Zobaczymy ile uda się zebrać, ale chcielibyśmy zakupić jakąś gitarę, gitarę elektryczną, perkusję i zobaczymy na co starczy środków” – mówi nam Grzegorz ” Kovaleffsky” Kowalewski, organizator akcji.

REKLAMA

Kawałek przewodni Rap Lokal 2 Końskie już powstał. Tym razem zaangażowało się aż 20 raperów –„Część to są te same osoby co roku, ale nie brakuje też nowych twarzy. Co bardzo mnie cieszy – udało się robieniem muzyki zarazić podopiecznych Domu Dziecka w Stąporkowie i wśród wykonawców znajdziemy trójkę z tej jednostki” – mówi Kowalewski.

Twórcy Rap Lokal zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w teledysku do wspomnianego numeru. Pierwsze zdjęcia będą wykonywane w środę 7 sierpnia w szkołach ZDZ w Końskich – między innymi z udziałem Jednostki Strzeleckiej. W czwartek 8 sierpnia w samo południe na skwerku w Końskich w nagraniach może wziąć udział każdy z nas – wystarczy tylko przyjść na miejsce, potem dogrywki będą wykonywane na ulicach miastach, a wieczorem w miejscowości Wiosna w gminie Radoszyce. Szczegóły i wszelkie zmiany organizatorzy podawać będą na facebookowym wydarzeniu Rap Lokal 2 Końskie – TUTAJ

Inicjatywa Rap Lokal z roku na rok rośnie. W tym roku opanuje ona aż sześć miast w Polsce. W Pabianicach tradycyjnie zbiórka pieniężna prowadzona będzie na rzecz niepełnosprawnego młodego mężczyzny. W pozostałych miastach raperzy kwestować będą w celu kupienia sprzętu muzycznego dla różnych jednostek. W wielu punktach, a także wśród wolontariuszy należy szukać charakterystycznych żółtych puszek z oznaczeniem „Rap Lokal”. Finał akcji w powiecie koneckim będzie miał miejsce w listopadzie. Wtedy to w sali bankietowej Bistro Krakowska zorganizowany zostanie specjalny koncert, być może pojawią się na nim znani raperzy. Przypomnijmy, że przed rokiem podczas finału w Stąporkowie wystąpili Małach & Rufuz.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *