REKLAMA

Narodowe Czytanie ,,Ballad i romansów” Mickiewicza w Radoszycach [ZDJĘCIA]

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Radoszycach do spółki ze Stowarzyszeniem Społeczno – Kulturalnym ,,Kuźnia Radoszycka”, włączyły się aktywnie w 11. Narodowe Czytanie. W tym roku ,,lekturą obowiązkową” są ,,Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Spotkanie miało miejsce w Domu Kultury w Radoszycach.

REKLAMA

REKLAMA

Po raz jedenasty w całej Polsce we wrześniu w ośrodkach kulturalnych całego kraju organizowane są spotkania, na których odbywa się wspólne głośne czytanie dzieł literatury narodowej. Rok 2022 został ustalony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej rokiem romantyzmu polskiego, więc logicznym wydaje się wybór dzieła „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza jako temat spotkań.

W Radoszycach do miejscowego Domu Kultury na wydarzenie przybyło ponad 20 osób, w tym Burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce, Michał Pękala. Organizator oraz Kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radoszycach Elżbieta Staciwa powitała gości i przeczytała okolicznościowy list od Prezydenta RP. Następnie minutą ciszy oddano hołd śp. Marianowi Jankowskiemu, który uczestniczył do tego roku we wszystkich poprzednich czytaniach. 

Jako pierwszy ,,Świteziankę” odczytał włodarz. Po niej zaprezentowano „Romantyczność”, „Powrót taty”, „To lubię”, „Lilije” i „Panią Twardowską”.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał na pamiątkę własny egzemplarz ,,Ballad…” Adama Mickiewicza opatrzony pieczęcią XI edycji Narodowego Czytania.

Zdjęcia (Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Radoszycach):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *