REKLAMA

Nasi idą do Maryi! [fotorelacja]

Blisko 250 pielgrzymów z parafii na terenie gminy Końskie od czwartku podąża pątniczym szlakiem. Dziś przemierzają oni trasę Kurzelów – Dąbrowa Zielona. U nas znajdziecie relację foto z dotychczasowego przebiegu pielgrzymki. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że w czwartkowy poranek  z koneckich parafii wyszło: ok. 60 osób z parafii św. Mikołaja, 50 osób z parafii Chrystusa Odkupiciela oraz łącznie 120 osób z połączonych parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z Kazanowa. To razem daje nam około 240 pielgrzymów z gminy Końskie.

REKLAMA

Pierwszego dnia pątnicy dotarli Rudy Malenieckiej, gdzie zjedli obiad, a następnie nocowali w Lipie. W piątek rano tam miała miejsce msza święta. Prowadził ją ksiądz Damian Janiszewski związany z parafią Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a kazanie wygłosił ks. Albert Warso – Ojciec Duchowny Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Następnie cała grupa ruszyła w kierunku Pilczycy w gminie Słupia Konecka. Tam pielgrzymi jedli obiad, a z piątku na sobotę nocowali w Kajetanowie.

W sobotę wędrowano z Kajetanowa do Kurzelowa, a dziś o świcie cała grupa wyruszyła w kierunku miejscowości Dąbrowa Zielona. Przebieg pielgrzymki możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach. Pielgrzymi z gminy Końskie na Jasną Górę dotrą we wtorek.

Zdjęcia (Barbara Więcław, parafia św. Mikołaja w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *